شهر من،شوش(۱)

  • کد خبر : 12884
  • ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۶
شهر من،شوش(۱)

به گزارش شوش۲۴، دیروز، امروز ،فردا مقاطعی از تاریخ شهرم شوش است.دیروز را چگونه بودیم؟ امروز در چه حالی هستیم و فردا چه خواهد شد؟توجه به اولین شهر تاریخ دنیا و ثبت شده در کتب قدیمی، نشان دهنده اهمیت آن نزد جهانیان است. شوش شهری خاص و دارای قابلیت بررسی فراوانی است.مظلومی بزرگ در طول […]

به گزارش شوش۲۴، دیروز، امروز ،فردا مقاطعی از تاریخ شهرم شوش است.دیروز را چگونه بودیم؟ امروز در چه حالی هستیم و فردا چه خواهد شد؟توجه به اولین شهر تاریخ دنیا و ثبت شده در کتب قدیمی، نشان دهنده اهمیت آن نزد جهانیان است.

شوش شهری خاص و دارای قابلیت بررسی فراوانی است.مظلومی بزرگ در طول تاریخ بشریت که تا به امروز ادامه یافته است.ما شهرمان را در سه بعد مورد نظر قرار خواهیم داد.دیروز، امروز و فردا.

ما از نویسندگان گله مندیم.از همشهریان خود دلخوریم و از اهل علم این شهر نا امیدیم. نمی خواهیم آن ها را مقصر بدانیم اما می توانیم توانایی های آن ها را اساسی برای توجه بدانیم.

شهر من شهری عظیم در دیروز و دارای توانایی های بزرگی در امروز و بدون شک در فردا خواهد بود اما این انتظارها تنها در واقعیت، گفتاری است.ما شهر را عظیمی بدون صاحب می دانیم.

تفکر در مورد شهری مانند شوش، برای بسیاری از افراد خارج از ایران، امری بدیهی است اما از همه مهم تر، ما منتظر همشهریان خود در این رابطه بودیم که قدمی بردارند و منتظر قدردانی و تشکر مسئولین نباشند.

ما مدیون دانیال پیامبر هستیم.او مایه آبروی شوشیان است.ما بدهکار شهدایی هستیم که در خاک پاک این شهر، جان خود را تقدیم کردند.فراموشی آن ها فراموشی انسانیت است.

منتظر دیگران ماندن امری طبیعی و انتظاری درست محسوب می شود زیرا شوش مملو از فرزندانی است که خموش نشسته اند و شاید نشانده اند.

نویسندگانی که دست به قلم زییایی دارند و تجاربی که از طلا نیز گرانبها تر است.سینه هایی پر از گله و شکایت از زمانه و قفل هایی که هرگز به آسانی باز نمی شوند.شوش را باید دید و در مورد آن نظر داد.

ما پیشقدم در این راه هستیم.برای ما تنها شوش و عظمتش همراه با مردمان خوب و باصفایش مهم هستند.ما در انتظار دیگران نیستیم.نیازی به تشویق و تایید کسان خاص نداریم.ما مدیون شهری هستیم که در آن،جان گرفته ایم .

شخصیت ما در این خاک نوشته شده و تعهد ما از درون بارگاهی پاک برخاسته است.ما خود را تا ابد بدهکار جانفشانی های شهدایی می دانیم که گمنام ماندند و خواهند ماند.ما آن ها را می شناسیم.با بسیاری از آن ها بزرگ شدیم و اخلاص و پاکی آن ها را افتخاری برای خود می دانیم.

ما نظرات خود را در مورد شوش در موضوع های متعددی ارائه می دهیم.با هیچ احدی تعارف نداریم.کینه و دشمنی در ذات ما مرده است.برای ما نوک بینی دیدن مطرح نیست.ما دوربینی بزرگ با خود داریم که کاوشگری مناسب برای گذشته و دیده بانی قوی برای امروز و فرداست.

ما مظلومیت شوش را به گوش همه خواهیم رساند.ما دفن تدریجی بسیاری از ارزش های خاص شوشیان را گوشزد خواهیم کرد.شوش مملو از ارزش های بزرگ انسانی بوده و هست.

ما تابع هیچ احدی نیستیم و از کسی دستور نمی گیریم.راه ما دین و روش ما از ائمه (ع)گرفته شده است.برای ما دانیال پیامبر(ع) حضوری همیشگی دارد و با تمام وجود او را حس می کنیم.او پیامبری بزرگ و یاوری عظیم در دین پروری و انسان دوستی است.شوش معادن بزرگی دارد اما حیف که دیده نمی شوند.ما نظرات خود را به تدریج ارائه خواهیم نمود.

شاید بسیاری با این عنوان متوجه بزرگی شوش شوند، از خواب عمیق برخیزند و به آن توجه نمایند.ما مسئول نوشته های خویش هستیم و کسی را در نگارش مطالب، مسئول نمی دانیم.اگر خوب است که ادامه خواهیم داد و اگر نامناسب است با پاسخ های تحلیلی، بدان خواهیم پرداخت.ما تابعی از درون ذاتی خود و علاقه خاص به شهر هستیم.شوش را باید به جایگاه واقعی اش برگردانیم.

موضوع های ما درون شوشی و دارای نظم و انضباط مخصوصی است.ما هر موضوع را در درون خود مورد معرفی قرار می دهیم.برای ما جداسازی برای شناخت بهتر، اصل و اساس است.بنابراین سعی و تلاش ما فهم عمیق تر و درک درست تر است.امید ما به راهگشایی مسیری است که به مقصود اصلی یعنی عظمت شوش ختم می شود.ما اهل شوش هستیم و متعهد به بازگویی حقایق آن می باشیم.

جعفر دیناروند

لینک کوتاه : http://shush24.ir/?p=12884

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. با تشکر ویژه، از اینکه در معرفی شوش عزیز مشارکت فعال دارید سپاسگزارم.برای همه دوستان در پایگاه خبری شوش ۲۴ آرزوی توفیق دارم

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.