بیانیه گام دوم انقلاب و ایران مقتدر در محیط بین الملل

  • کد خبر : 11751
  • 29 شهریور 1401 - 14:27
بیانیه گام دوم انقلاب و ایران مقتدر در محیط بین الملل
بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه این کشور در چهل سالگی انقلاب اسلامی از طرف مقام معظم رهبری ابلاغ شد، در این بیانیه رهبر انقلاب در قسمتی از آن «اقتدار انقلاب اسلامی و تغییر چالشها و شکست مستکبران» را مطرح می کند

قسمت اول /حضور ایران مقتدر در مرزهای رژیم صهیونیستی

بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه این کشور در چهل سالگی انقلاب اسلامی از طرف مقام معظم رهبری ابلاغ شد، در این بیانیه رهبر انقلاب در قسمتی از آن «اقتدار انقلاب اسلامی و تغییر چالشها و شکست مستکبران» را مطرح می کند به طوری که بیان می دارد: {اگر آن روز چالش با آمریکا بر سر کوتاه کردن دست عمّال بیگانه یا تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران یا رسوا کردن لانه‌ی جاسوسی بود، امروز چالش بر سرِ حضور ایران مقتدر در مرزهای رژیم صهیونیستی و برچیدن بساط نفوذ نامشروع آمریکا از منطقه‌ی غرب آسیا و حمایت جمهوری اسلامی از مبارزات مجاهدان فلسطینی در قلب سرزمین‌های اشغالی و دفاع از پرچم برافراشته‌ی حزب‌الله و مقاومت در سراسر این منطقه است.}

رهبر معظم انقلاب این مطالب را چند سال پیش طوری بیان کرده اند که امروز شاهد خروج آمریکا از منطقه غرب آسیا هستیم و افغانستان و عراق در حال خالی شدن از سکنه های آمریکایی هستند.

باید به این نکته توجه داشت، که امروز آمریکا بنا به موقعیت حساس منطقه غراب آسیا، بازی خود را به طور نیابتی با حضور رژیم صهیونیستی در کشورهای حاشیه خلیج فارس آغاز کرده است و به نظر می رسد شرایط حساس گذشته دو چندان شده است و اسرائیل با حضور خود در کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس به دنبال نزدیکی بیشتر به ایران است.

ایران مقتدر در کلام رهبر انقلاب را باید هر آنچه نیاز باشد مقتدرترکرد که آمادگی این را داشته باشد که در مواجهه به آمریکا و اسرائیل در غرب آسیا باقدرت بیشتری حضور داشته باشد.

به بیان دیگر، امروز اقتدار ایران در محیط بین الملل بر کسی پوشیده نیست، و این را دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران به خوبی می دانند، از این رو با همه توان تلاش می کنند که دشمنی خود را بیشتر و مشکلات عدیده ای را برای ایران اسلامی رقم زنند.

قسمت دوم / ایران مقتدر و ترس غرب از آتن

🔰بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه این کشور در چهل سالگی انقلاب اسلامی از طرف مقام معظم رهبری ابلاغ شد، در این بیانیه رهبر انقلاب در قسمتی از آن «اقتدار انقلاب اسلامی و تغییر چالشها و شکست مستکبران» را مطرح می کند به طوری که بیان می دارد:  {اگر آن روز، مشکل غرب جلوگیری از خرید تسلیحات ابتدایی برای ایران بود،‌ امروز مشکل او جلوگیری از انتقال سلاحهای پیشرفته‌ی ایرانی به نیروهای مقاومت است. و اگر آن روز گمان آمریکا آن بود که با چند ایرانی خودفروخته یا با چند هواپیما و بالگرد خواهد توانست بر نظام اسلامی و ملّت ایران فائق آید، امروز برای مقابله‌ی سیاسی و امنیّتی با جمهوری اسلامی، خود را محتاج به یک ائتلاف بزرگ از ده‌ها دولت معاند یا مرعوب میبیند و البتّه باز هم در رویارویی، شکست میخورد. ایران به برکت انقلاب، اکنون در جایگاهی متعالی و شایسته‌ی ملّت ایران در چشم جهانیان و عبورکرده از بسی گردنه‌های دشوار در مسائل اساسی خویش است.}

رهبر معظم انقلاب در این بخش از این ابلاغیه به عینه به قدرت بلامنازع و اقتدار ایران در منطقه اشاره می کند واز این رو باید شاهد این نکته باشیم که دشمنان نظام راهبردهای دیگری مدنظر خود را عملیاتی کنند.

در این خصوص شاهد هستیم که اولین سفر نفتالی بنت در قامت نخست وزیری رژیم صهیونیستی به واشنگتن با هدف گفتگو درباره ایران عنوان شد. نفتالی بنت در دیدار با بایدن راهبرد خود علیه ایران را با آن چیزی که مقام‌های اسرائیلی با عنوان «مرگ با هزاران ضربه چاقو» نام می‌برند مطرح کرد.

در این راهبرد، ضربه های کوچک ولی عمیق به ایران که ابعاد سایبری از جمله این مسایل هستند بیشتر مدنظر رژیم صهیونیستی خواهد بود، لذا با توجه به نگاهی راهبردی به مسائل ایران در منطقه غرب اسیا و دشمنان قسم خورده ایران داشته باشیم تا مشکل خاصی برای ایران مقتدر پیش نیاید.

قسمت سوم/ آمریکا و مقابله سیاسی امنیتی با ایران

بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه این کشور در چهل سالگی انقلاب اسلامی از طرف مقام معظم رهبری ابلاغ شد، در این بیانیه رهبر انقلاب در قسمتی از آن «اقتدار انقلاب اسلامی و تغییر چالشها و شکست مستکبران» را مطرح می کند به طوری که بیان می دارد: {اگر آن روز گمان آمریکا آن بود که با چند ایرانی خودفروخته یا با چند هواپیما و بالگرد خواهد توانست بر نظام اسلامی و ملّت ایران فائق آید، امروز برای مقابله‌ی سیاسی و امنیّتی با جمهوری اسلامی، خود را محتاج به یک ائتلاف بزرگ از ده‌ها دولت معاند یا مرعوب میبیند و البتّه باز هم در رویارویی، شکست میخورد. ایران به برکت انقلاب، اکنون در جایگاهی متعالی و شایسته‌ی ملّت ایران در چشم جهانیان و عبورکرده از بسی گردنه‌های دشوار در مسائل اساسی خویش است.}

رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم به خوبی بیان می کند که آمریکا و ائتلاف غربی به دنبال این هستند تا با فشار همه جانبه نظامی و اقتصادی بر ایران مقتدر فائق آیند.

به نظر می رسد انقلاب اسلامی با توان همه جانبه در مقابل ائتلاف ها و جنگ های نظامی بعد از انقلاب به خوبی توانسته است که جایگاه خود را در محیط بین الملل حفظ کند و با استفاده از توان مردمی و تفکرات ایدولوژی این اتفاق را رقم بزند تا در مقابل غرب به خوبی مقابله کند.

نکته ای دیگر که باید در این گفتمان به آن اشاره کرد، این است که رهبر معظم انقلاب به خوبی گذر از گردنه های دشوار سیاسی را با پشتیبانی مردم از نظام می داند و باید به این اشاره کرد که این انقلاب فقط با حمایت مردم است که توان مقابله با دسیسه های دشمنان نظام را دارد.

اگر این روند به خوبی انجام شود بی شک گفتمان جراحی اقتصادی که این روزها رهبر انقلاب بیان می کنند، با حنایت مردم از دولت رقم خواهد خورد و این موضوع که دشمنان نظام در پی آن هستند تا با استفاده از رسانه ها بر مردم فائق آیند با شکست مواجهه خواهد شد

قسمت چهارم / الگوی مقاومت در برابر سلطه‌ی آمریکا و صهیونیسم

بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه این کشور در چهل سالگی انقلاب اسلامی از طرف مقام معظم رهبری ابلاغ شد، در این بیانیه رهبر انقلاب در قسمتی از آن ” گام دوم و سرفصلها و توصیه‌های اساسی در پرتو امید و نگاه خوش‌بینانه به آینده” را مطرح می کند و مبحث “عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن” را به طوری که بیان می دارد: [این هر سه، شاخه‌هایی از اصلِ «عزّت، حکمت، و مصلحت» در روابط بین‌المللی‌اند. صحنه‌ی جهانی، امروز شاهد پدیده‌هایی است که تحقّق یافته یا در آستانه‌‌ی ظهورند: تحرّک جدید نهضت بیداری اسلامی بر اساس الگوی مقاومت در برابر سلطه‌ی آمریکا و صهیونیسم؛ شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه‌ی غرب آسیا و زمین‌گیر شدن همکاران خائن آنها در منطقه؛ گسترش حضور قدرتمندانه‌ی سیاسی جمهوری اسلامی در غرب آسیا و بازتاب وسیع آن در سراسر جهان سلطه.]

رهبر معظم انقلاب در این قسمت از بیانیه که سه شاخصه عزت، حکمت و مصلحت را بیان می کند، بی شک نشان از ان دارد که روند رو به رشد انقلاب اسلامی در سطح منطقه و جهان را به خوبی نشان می دهد.

کشورهای مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی چه در سطح منطقه و همسایگان و چه فرامنطقه و در محیط بین الملل از روند رو به رشد استقلال و آزادی در سطح بین الملل به خوبی نشان از رشد تفکر مردم سالاری در ایران بود.

این که مردم یک کشور در مقابل سیاست های جاه طلبانه آمریکا مقاومت می کنند و آن را با تسخیر لانه جاسوسی از ایران پهناور خارج می کنند بر کسی پوشیده نیست.

استقلال ارضی و مرزی و هر گونه تجاوز به خاک این کشور که مردمی انقلابی دارد، بعد از انقلاب محکوم به شکست بوده به طوری که جنگ هشت ساله، تحریم های اقتصادی و طرح های تجزیه طلبانه هر روز با شکست مواجه بوده است.

طرح اسراییل مبنی بر هزار ضربه چاقو یا هزار جراحت که توسط نفتالی بنت مطرح شده است، هر روز با شکست مواجهه می شود و بی شک حمایت مردم از انقلاب است که این طرح ها را باشکست مواجهه می کند.

به نظر می رسد، بیانیه گام دوم انقلاب در سطوح مختلف از جمله گسترش حضور قدرتمندانه ایران در سطح منطقه و فرامنطقه باید سرلوحه سیاست خارجی قرار گیرد تا جهان سلطه نتواند کاری از پیش ببرد و انقلاب ایران هر روز توسعه بیشتری یابد.

روح اله پورطالب

لینک کوتاه : http://shush24.ir/?p=11751

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

[poll id="2"]