به گزارش شوش ۲۴، جمشید انصاری عصر امروز در جمع خبرنگاران در اهواز اظهار کرد: در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت خوزستان گزارش های خوبی از برنامه ها و اقدامات استان ارائه شد که انشاالله با ابلاغ مرحله دوم اصلاحات نظام اداری، برنامه های بهتری هم پیش رو خواهیم داشت.

وی در خصوص بدی آب و هوا و نگهداشت نیروی انسانی در خوزستان بیان کرد: برای این موضوع هر چند سال یک بار جداول مورد تجدیدنظر قرار می گیرد ولی با تغییرات اقلیمی که در سطح منطقه وجود داشته یا برخی شرایطی مثل ریزگردها که در استان های جنوب غربی کشور شاهد بودیم حتما باید آن جداول مورد مطالعه و بازنگری قرار بگیرد.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: مسئولیت مطالعات اولیه این جداول با سازمان هواشناسی است و سازمان اداری و استخدامی و همچنین سازمان برنامه و بودجه متناسب با درجه بندی جدید هواشناسی تصمیم گیری می کند؛ منتظریم گزارش سازمان هواشناسی در این مورد ارائه و بعد مسئله را برای اعمال تغییرات لازم متناسب با شرایط جدید استان ها در دولت مطرح خواهیم کرد.

انصاری در خصوص وضعیت ماندگاری نیروی انسانی در خوزستان عنوان کرد: از جزئیات مشکلات خوزستان مسئولان استانی بیشتر و بهتر خبر دارند و پیشنهادات کلی را قبلا استاندار اعلام کرده است؛ در این سفر با وی به جمع بندی هایی می رسیم که برای ماندگاری نیروی انسانی دولت و بخش خصوصی در استان برنامه ریزی کنیم.

وی در ادامه تأکید کرد: نیروی انسانی فقط دولتی ها نیستند و همه نیروی کار خوزستان سرمایه اصلی استان برای توسعه و پیشبرد برنامه ها هستند و این تصمیمات باید تصمیمات جامع و فراگیری باشد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص استخدام دانشجویان دانشگاه نفت نیز گفت: این سئوال را باید از وزارت نفت پرسید ولی به هر حال یک زمانی دانشجویان شاغل در دانشکده نفت متعهد خدمت می شدند و تبعا متناسب با تعهد خدمتشان نیز وزارت نفت عمل می کرد ولی اکنون به دلیل توسعه رشته های مشابه در خیلی از دانشگاه های کشور بسیاری از دانشجویانش متعهد خدمت نیستند.

انصاری اضافه کرد: در نتیجه کسی که در دانشگاه نفت تحصیل می کند با کسی در دانشگاه جندی شاپور یا شیراز مشغول تحصیل هست و تخصص هایی در این حوزه دارند، تفاوتی ندارند؛ نفت هم فقط در استان خوزستان نیست و اکنون دیگر نفت و گاز توسعه پیدا کرده و تبعا وزارت نفت متناسب با سیاست های خود برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز برنامه ریزی می کند.

وی یادآور شد: با این وضعیت اگر کسی متعهد خدمت باشد، طبق قواعد تعهد خدمت با وی برخورد می شود ولی اگر کسی متعهد خدمت نباشد و دستگاه هم نیاز به تقویت داشته باشد، حتما باید بر اساس آزمون نیروهای انسانی به کار گرفته شوند و نیروهای شایسته و لایق در دستگاه های اجرایی جذب شوند.

معاون رئیس جمهور در خصوص استخدام های جدید نیز بیان کرد: متناسب با خروجی نیروی انسانی دولت برنامه استخدام تنظیم می شود چون دولت مثل یک واحد تولیدی نیست که با اضافه شدن خط تولید نیازمند افراد جدید باشد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در پایان با اشاره به اینکه هرچقدر نیروهای موجود از سیستم دولت خارج شوند جایگزین آنها استخدام می شود، گفت: معمولا در سال حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر در مجموع دستگاه های دولتی استخدام داریم که در دو مرحله و فقط از طریق آزمون انجام می شود؛ یعنی علاقمندان به استخدام در دولت حتما باید در آزمون های استخدامی شرکت و پس از کسب موفقیت لازم در این آزمون ها و طی مراحل گزینش به استخدام دولت دربیاید.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :