به گزارش شوش۲۴، کیخسرو چنگلوایی، رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان داشت: ۱۴٫۵ درصد کل تولیدات کشور در خوزستان است. اکنون ۱۶ میلیون تن در سال تولید داریم که بر اساس برنامه ای که تنظیم کرد‌ه‌ایم قرار است این مقدار به ۲۷ میلیون تن برسد.

وی با اشاره به افزایش حقوق ثابت کارکنان مناطق عملیاتی افزود:طبق ماده ۱۱۲ قانون پنج ‌ساله ششم مقرر شده که مناطق عملیاتی دفاع مقدس در استان مشخص شوند و بر اساس بند سوم این ماده مقرر شده بین ۲۰ تا ۲۵ درصد حقوق ثابت کارکنانی که در این مناطق عملیاتی هستند، اضافه شود.

چنگلوایی عنوان کرد: ۱۶ شهرستان و بخش خوزستان در این مناطق قرار گرفته اند و امیدواریم این مقررات اجرایی شوند. اکنون مناطق مشخص شده و به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در چند سال اخیر ریزگردها در خوزستان مهمان دائمی ما شده‌اند و اثرات روانی و اقتصادی آن بر کلیه زیربخش‌ها و منابع انسانی موجب شده بسیاری از نخبگان به دنبال مهاجرت باشند.

چنگلوایی تصریح کرد: هر دستگاه اجرایی می‌تواند در صورت تشخیص، ۱۰ درصد از پست‌های خود را به عنوان نیروی کار معین دنبال کند و خواهشمندیم این اختیارات به استان‌ها داده شود و ساختاری که ما امروز داریم مربوط به ۱۵ سال پیش است. با توجه به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری که ۵۰۰ هزار هکتار آن در خوزستان است و همچنین برخی شهرستان‌های جدید، ساختار فعلی ما جوابگوی نیاز نیست.

چنگلوایی عنوان کرد: با توجه به ماموریتی که بخش کشاورزی استان دارد که برخی بخش‌های آن ملی است، خواهشمندیم این اجازه داده شود که با توجه به پست‌های موجود، ساختار تشکیلاتی را ارتقا دهیم.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :