به گزارش خبرنگارشوش ۲۴؛ صادق خوصیان معاونت شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوش در خصوص خبر جذب پرستار و کمک پرستار گفت: بیمارستان و یا مسئولین شهرستان هیچ دخالتی در جذب پرستار، کمک پرستار ندارند و باتوجه به نیاز و با تشخیص دانشگاه علوم پزشکی دزفول و با صدور مجوز از وزراتخانه با برگزاری آزمون و مصاحبه جذب انجام میگیرد.

وی گفت: بعضی پرستارها که باید طرح خود را بگذرانند هم با دستور وزراتخانه به مناطقی که تشخیص دهند اعزام میشوند وبعد از گذراندن طرح مختار هستند که در این بیمارستان بمانند یا به محل سکونت خود برگردند.

خوصیان افزود: برخی افراد کارشناس فیزیوتراپی، مامایی و فوق دیپلم هایی هستند که دارای طرح هستند و اینها هم باتوجه به تصمیم دولت بین بیمارستانها تقسیم میشوند و ما در شوش با کمبود پرستار وکمک پرستار مواجه هستیم و برای جذب پرستار باید آزمون در کل کشور برگزار شود تا کمبود نیرو رفع گردد و چون در شوش اینگونه مهارتها(کمک پرستار) آموزش داده نشده از شهرهای دیگر( دزفول و اندیمشک) به شوش اعزام میشوند تا کمبود بیمارستان حداقل تامین شود.

وی اضافه کرد: درسال گذشته به آموزش کمک پرستار در سطح شوش پرداخته ایم تا کمبود نیرو از خود شهرستان تامین شود و اکنون ما ۵۰ نفر فارغ التحصیل داریم و انشاءالله این مسیر را ادامه خواهیم داد تا فرزندان شوش در شبکه درمان فعالیت نمایند.

احیا خانه زر خبرنگار شوش۲۴

Print Friendly, PDF & Email
کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :