به گزارش شوش ۲۴، سید راضی نوری با اشاره به شعار سال جاری مبنی بر حمایت از تولید ایرانی، اظهار داشت: برای حمایت از تولید ملی به خصوص در بخش کشاورزی لازم است که نسبت به تنظیم بازار و ارائه الگوی مناسبی در مجموعه کشاورزی اقدام شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید از محصولات استراتژیک حمایت ویژه ای صورت گیرد، گفت: در مسیر حمایت از محصولات کشاورزی باید از واردات بی رویه و غیر ضرور جلوگیری شود به خصوص اجازه داده نشود که محصولات استراتژیک به کشور وارد شود.

نماینده مردم شوش در مجلس دهم شورای اسلامی، بیان داشت: از سوی دیگر باید فرهنگ مصرف در بین مردم و مسئولان تغییر کند تا تولید داخل را خریداری کنند.

وی تاکید کرد: واردات محصولات کشاورزی و خرید آن توسط مردم درواقع خروج ارز از کشور محسوب می شود و در شرایط اقتصادی و بازار ارز باید مانع خروج ارز از کشور شد.

نوری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، به راهکارهای حمایت از تولید و تولیدکننده داخلی اشاره کرد و گفت: از آنجایی که تولید محصولات کشاورزی مجموعه ای ریسک پذیر است و کشاورز با مسائلی چون خشکسالی، زلزله و سیل مواجه است، باید محصولات کشاورزی و کشاورز بیمه شوند.

این نماینده مجلس بیان کرد: با این حساب انتظار می رود که بیمه محصولات کشاورزی و کشاورزان با قدرت، بودجه و اعتبار کافی از سوی دولت حمایت شود تا کشاورزان برای تولید انگیزه لازم داشته باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی، افزود: از سوی دیگر باید تسهیلات ارزان قیمت بانکی در اختیار کشاورز قرار گیرد تا کشاورزی مکانیزه در کشور پا بگیرد و میزان تولید افزایش یابد./خانه ملت

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :