به گزارش شوش۲۴، مدیر انجمن فرهنگی گردشگری زیگورات باارزیابی مقوله گردشگری و توسعه متوازن از طریق گسترش این صنعت اظهار کرد: امروز صنعت گردشگری راهکاری برای رونق اقتصادی شوش است .

الهام ضمدی مدیر انجمن فرهنگی گردشگری زیگورات شهرستان شوش در گفتگو با خبرنگار شوش۲۴ با بیان اینکه یکی از پتانسیل‌های بارز موجود در شوش به‌جز بناهای تاریخی، و جاذبه های طبیعی مهربانی و مهمان‌نوازی مردم شهرستان شوش است، بیان کرد: قومیت های مختلفی در این شهرستان در کنار یکدیگر زندگی می کنند و مهمان نوازی آنها یکی از مواردی است که می‌توان از آن برای شناساندن شوش به مردم جهان بهره جست.

وی ضمن معرفی دو اثر تاریخی ثبت جهانی شده در شوش، بر لزوم همکاری مسئولین با انجمن های مردم نهاد به‌منظور رشد صنعت گردشگری تاکید و تصریح کرد: تقویت زیرساخت‌های گردشگری و توسعه این صنعت در این شهرستان نیازمند تعامل و همکاری بخش‌های دولتی و خصوصی در کنار یکدیگر بوده و با ورود سرمایه گذاران داخلی و خارجی، بخش خصوصی می تواند تحولی عظیم در اقتصاد شوش ایجاد کند.

الهام ضمدی جایگاه و نحوه ی فعالیت انجمن مردم نهاد گردشگری زیگورات این چنین تشریح کرد: این انجمن بسیار جوان است و طی یک سال گذشته نسبت به قبل بسیار بهتر شده است، تلاش کردیم تا مجموعه ی افرادی متخصصی را گرد هم آوریم که به زبان های آلمانی، انگلیسی، فرانسوی و کره ای مسلط باشند تا بتوانند به خوبی با گردشگران خارجی ارتباط برقرار کنند.

وی با بیان اینکه راهنماهای آموزش دیده در طول سال از صبح تا عصر بصورت افتخاری با انجمن همکاری می کنند، عنوان کرد: در آستانه ی سال جدید دوره های آموزشی توسط کارشناسان پایگاه میراث فرهنگی برای راهنما های گردشگر برگزارکردیم تا آنها بتوانند اطلاعات لازم در اختیار گردشگران قرار دهند.

ضمدی عنوان کرد: با همکاری انجمن درختکاران بهاران امید، برنامه ی نهال کاری برای گردشگران انجام می دهیم بدین صورت که هر گردشگر در این شهرستان اقدام به کاشت یک نهال می کند و زمانی که به کشورش بازگشت یک نهال به نام شوش در آنجا کاشته می شود.

مدیر انجمن گردشگری زیگورات درباره گردشگری روستایی گفت: در زمینه ی گردشگری روستایی فعاليت‌های مبتنی بر طبيعت، جاذبه‌های مبتنی بر جامعه‌ بومی، گردشگری كشاورزی، نمايشگاه‌های هنری و صنایع دستی در نواحی روستایی شوش می تواند وجود داشته باشد مشرو ط بر اینکه امکانات لازم برای چنین امری فراهم آوریم ، که در حال حاضر روستای خماط شرایط پذیرش گردشگر را دارد.

وی افزود: در ایام نوروز ۹۷ برنامه های متنوعی در نظر داریم از جمله ؛ تور های ویژه حیات وحش شوش، غرفه ی ویژه ی صنایع دستی صنعتگران شوش، معرفی غذاهای سنتی اقوام، خانه های بوم گردی و پیش از آن به منظور استقبال از گردشگران آیین پاکسازی محوطه ی تاریخی شوش با همکاری دیگر انجمن های مردم نهاد شهرستان انجام دادیم.

وی ضمن تقدیر وتشکر حمایت ها و همکاری تمامی مسئولین شهرستان شوش به ویژه ریاست پایگاه میراث جهانی شوش، خاطر نشان کرد: گردشگری باید از محورهای توسعه ی شوش باشد و توسعه بخش گردشگری در این شهرستان تنها متعلق به استان خوزستان نخواهد بود،  بلکه تمامی کشور از آن بهره خواهند برد، چرا که محوطه تاریخی شوش، چشم انداز زیبای  رودخانه کرخه، چغازنبیل  و روستای خماط از  فرصت های طلایی  استان خوزستان در جذب گردشگر محسوب می شوند.

 

Print Friendly, PDF & Email
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :