به گزارش شوش ۲۴، علیرضا ایزدی سرپرست سازمان میراث فرهنگی ، گرشگری ، صنایع دستی استان خوزستان در نشست بررسی مشکلات شهرستان شوش بیان کرد: بخش گردشگری می تواند اقتصاد شوش و خوزستان را متحول کند و علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار بر سایر بخش های اقتصاد نیز تاثیر بگذارد.و آنچه در شوش تاکنون اتفاق افتاده ابن است که برای مردم این شهرستان هیچ انتفاعی از ابنیه های تاریخی حاصل نشده است.

وی افزود: متاسفانه در شهرستان شوش وضعیت زیرساخت‌ها در حوزه گردشگری آن چنانی که باید باشد، نیست و در مسیر چغازنبیل به محوطه ی تاریخی شوش و دیگر اماکن گردشگری و تفریحی هیچ اقامتگاهی برای استراحت گردشگر در نظر گرفته نشده که اقامتی در آنجا داشته باشند.

ایزدی بر وجود اشیاء تاریخی در عرصه ثبت جهانی شوش تاکید کرد و گفت: به جرات می توان گفت که در لایه های زیرین شهرستان شوش اشیا تاریخی وجود دارند که به واسطه ی حفاری های سال های گذشته برای احداث پل ورودی شوش آثار تاریخی لایه ی اول قطعا از بین رفته است.

سرپرست میراث فرهنگی استان خوزستان با بیان اینکه نباید میراث فرهنگی را در مقابل توسعه و پیشرفت قرارداد، خاطر نشان کرد: برای تمدن بزرگ شوش شرم آور است که فقط ۱۱۲ هزار نفر بازدید کننده از اماکن تاریخی اش داشته باشد، شوش امانتی است که باید برای حفظ آن برای نسل های آینده بکوشیم.

وی در ادامه اضافه کرد: ظرفیت های گردشگری و بناهها تاریخی شوش ثروت عظیمی است که باید زیرساخت‌ها را برای توسعه گردشگری در حوزه این پدیده فراهم شود تا برای سرمایه‌گذار بخش خصوصی که تمایل به کار در این بخش دارد نیز رغبت ایجاد شود.

ایزدی خواستار تلاش نماینده شوش برای جذب اعتبارات ملی در حوزه ی گردشگری شد و گفت: سید راضی نوری به عنوان نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی باید تمام توان و قدرت خود را در جهت جذب این اعتبارات برای احداث هتل، رستوران و زیر ساخت لازم در توسعه ی خانه‌های بوم گردی خانه‌های سنتی قدیمی م یباشند که در روستا های شوش نمونه‌های آنها وجود دارد، به کار بندد.

وی در پایان یادآور شد که غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در سال ۹۷ سه میلیارد تومان برای طرح توسعه ی چغازنبیل و محوطه ی تاریخی شوش از اعتبارات استانی کنار گذاشته است.

Print Friendly, PDF & Email
کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :