به گزارش شوش ۲۴، غلامرضا شریعتی درحاشیه ی نشست بررسی مشکلات شهرستان شوش در جمع خبرنگاران درباره اشتغال و سرمایه گذاری اظهار داشت: به منظور ایجاد اشتغال و رونق بخش های تولیدی به ویژه در بخش سرمایه گذاری باید مقررات زدایی کنیم .و به منظور تسهیل امور و خواسته های مردم دربخش سرمایه گذاری از سال ۹۷ مسائل اداری مربوط به صدور مجوز سرمایه گذاری در خوزستان دیجیتالی، نرم افزاری و آنلاین می شود، تا در سریعترین زمان ممکن روند اداری صدور مجوز این امر صورت پذیرد.

وی با اشاره به تصرف زمین‌ها و روش شدن وضعیت مالکیت اراضی گفت : طرح کاداستر در استان خوزستان در سطح ۳ میلیون هکتار اجرایی می شود، که شهرستان شوش بخش عمده ای از این طرح را در اختیار دارد و برای تکمیل این دو طرح اعتباررات لازم را تامین و مناقصات انجام شده است.

شریعتی با بیان اینکه مشکلات برجسته ای در بخش آب و فاضلاب روستایی متوجه مردم است عنوان کرد: باید باحضور فرماندار شوش، بخشداران در جلسه ی شورای سلامت استان خوزستان در این حوزه که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد مشکلات را بررسی و برای حل آن ها راهکار مناسبی ارائه دهیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: با وجود دغدغه های نماینده شوش در خصوص پیشگیری از تعرض به حریم، بستر رودخانه‌ها و روستاهایی که درمسیر آنها قرار گرفته است، مقرر شد طی نشستی با حضور ثبت اسناد، منابع طبیعی و محیط زیست، سازمان آب و برق خوزستان با یک برنامه ریزی مناسب بتوانیم مشکلاتی که در روستاهای شهرستان شوش مرتفع کنیم.

شریعتی نیز در ادمه اضافه کرد: در بخش آب و فاضلاب شهری نیز پروژه های نظیر اصلاح شبکه ی آب و فاضلاب شهری کوی سلمان فارسی کلید خورده است.

وی خاطر نشان کرد:با توجه به این که هنوز اعتبارات ملی برای پل شهید ناجیان ابلاغ نشده مقرر گردید پس از اخذ سریع موافقتنامه از ۳ میلیارد اعتبارات استانی در نظر گرفته شده برای این پروژه یک میلیارد تومان تخصیص یابد تا پیمانکار این پروژه بتواند کار را به سرعت جلو ببرد.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :