به گزارش شوش ۲۴، یوسف داوودی، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش خوزستان گفت: با توجه به لزوم استمرار فعالیت های آموزشی و استفاده بهینه از روزهای باقیمانده سال، مدارس خوزستان تا آخرین روز اسفندماه دایر هستند.

وی بیان داشت: باید خانواده ها و دانش آموزان در این خصوص توجیه شوند تا بتوانیم بخشی از آسیب های ناشی از تعطیلی های مدارس به دلیل پدیده ریزگردها را جبران کنیم.

داوودی گفت: مدارس ۲۰ منطقه آموزشی در خوزستان طی سال تحصیلی درگیر پدیده ریزگردها و وارونگی هوا شدند و باید برای روزهای باقیمانده سال برنامه ریزی های منسجمی داشته باشیم و با مدیریت زمان و ارائه راهکارهای عملی عقب ماندگی ناشی از این تعطیلات را جبران کنیم.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش خوزستان افزود: برگزاری کلاس های فوق برنامه در روزهای تعطیل و در شیف مخالف، استفاده از ظرفیت صدا و سیما و خیرین آموزشی، بهره گیری از نرم افزارهای آموزشی، حذف برنامه های جانبی نظیر اردوها و برنامه های تفریحی در مدارس، آموزش خانواده ها ، استفاده از ظرفیت پژوهشسراها و …. از راهکارهایی است که توسط معاونت های آموزش متوسطه و آموزش ابتدایی مناطق درگیر پدیده ریزگردها ارائه شده است.

داوودی بیان داشت: همه این راهکارها باید متناسب با شرایط مناطق و نواحی آموزش و پرورش بومی سازی شوند و برای اجرا به یک برنامه عملیاتی تبدیل شوند.

وی همچنین تصریح کرد: بازدید های استانی در روزهای پایانی سال ۹۶ و روزهای آغازین سال ۹۷ به صورت گسترده صورت می گیرند و لازم است که فعالیت آموزشی در طی این روزها در مدارس برقرار باشد.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :