به گزارش شوش ۲۴، «سید راضی نوری » ضمن تأکید مجدد بر اینکه برای ساماندهی بازار، همسویی قیمت‌ها با نرخ‌های جهانی و حمایت از کشاورز و تولید راهی به جز ورود به بورس کالا نداریم، اضافه کرد: در راستای برنامه‌ریزی بلندمدت برای کالاهای مختلف بخش کشاورزی راهی به جز عرضه در بورس کالا وجود ندارد و این امر می‌طلبد که تمام تمهیدات و زیرساخت‌های لازم فراهم شود تا به کمک اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا بتوان مشکلات کشاورزان را حل کرد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی همچنین در بیان مزایای اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا برای محصولاتی همچون گندم اظهار کرد: طبق نظر کارشناسان و برنامه‌ریزان، این سیاست موفقی است که باید برای توسعه آن زیرساخت‌های لازم در بورس کالا بیش از گذشته تقویت شود. شفافیت معاملاتی، دسترسی به آمارهای دقیق و وصول پول کشاورزان در اسرع وقت که در نهایت کاهش بار مالی دولت را به همراه دارد، از مهم‌ترین مزایای آن محسوب می‌شود. وی افزود: در حال حاضر تمام هزینه‌ها برای تأمین نهاده‌های تولید بر عهده کشاورز است. برای اجرای سیاست قیمت تضمینی دولت باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که هزینه‌ها رفته رفته از روی دوش کشاورز برداشته شود.

نماینده مردم شهرستان شوش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عرضه محصولات مختلف در بورس کالای ایران باعث انطباق بیشتر با قیمت‌های جهانی می‌شود، افزود: انجام معاملات کالاهای مختلف در بورس موجب حرکت قیمت‌ها به سمت واقعی‌تر شدن و هماهنگی بیشتر با بازارهای جهانی شده و این یک مزیت مهم به شمار می‌رود.ایلنا

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :