به گزارش شوش ۲۴، این روزها ترافیک در شهرستان شوش شهروندان را دچار سرگردانی و تردد در خیابان های اصلی شهر را مشکل کرده است،انبوه خودروهای تک سرنشین و استفاده ی غیر ضروری از خودروهای شخصی بر ترافیک نیز افزوده است.

ناگفته پیداست پلیس راهنمایی ورانندگی که وظیفه تامین نظم وعبور ومرور درشهر را بر عهده دارد ، مسئولیت سنگینی را به دوش می کشد و باید تمامی نیروهای خود را برای این کار بسیج کند، اما ذکر این سئوال ضروری است که چرا باوجود حضور مستمر و روزانه افسران پلیس راهنمایی ورانندگی در سطح شهــر، نابسامانی خودروهای در حال تردد در خیابانهای اصلی شهر وجود دارد؟ چه عواملی باعث بروز چنین مشکلاتی در شهر می شوند؟ برای پاسخ به این سئوالات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱-زیرساخت های نامناسب پدیدآورنده این نابسامانی درشهر هستند ، کم عرض بودن خیابانها، نامناسب بودن محل سوار وپیاده کردن مسافران، کمبود پارکینگ مناسب.

۲- فرهنگ نادرست رانندگی که باعث هرج ومرج در نحوه رعایت قانون رانندگی می باشد، هنگامی که یک فرد برای اخذ مدرک گواهینامه اقدام می کند تمام قواعد وقوانین تابلوهای هشدار دهنده، رعایت فاصله طولی، هشدار به راننده جلویی در شب وروز وانحرافات رانندگی و … را می آموزد اما پس از گذشت چند روز از اخذ گواهینامه همه آنچه را آموخته است به فراموشی می سپارد.

به یاد داشته باشیم فرهنگسازی، قانون نیست که توسط مردم لازم الاجرا باشد وبا قانون متفاوت است ،فرهنگ احترام به یکدیگر نوعی هنجار اجتماعی می باشد و زمینه سازی برای آن در فرهنگ شهروندی باید توسط دستگاهها و نهادهای مربوطه برای تمامی افراد جامعه فراهم شود.

۳- مجریان قانون باید وظیفه خود را در برابر ناهنجاریهای اجتماعی به اجرا درآورند، یک مأمور پلیس راهنمایی قانون را می آموزد تا به بهترین شکل اجرا کند، اینگونه می تواند رانندگان را از تخلف بازدارد.

پس نتیجه میگیریم رفع مشکلات ترافیکی موجود با همکاری مردم و مجریان قانون، اجرای برنامه های آموزشی توسط اداره آموزش وپرورش در مدارس و همکاری شهرداری امکانپذیر خواهد بود.

احیاء خانه زر /خبرنگار شوش ۲۴

Print Friendly, PDF & Email
کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :