به گزارش شوش۲۴، امام جمعه شوش در آیین نصب نخستین پلاک افتخار سر در منزل سردار سرلشکر شهید حسن درویش با تجلیل از این ابتکار شهرداری شوش گفت: این اقدام گامی مهم در راستای زنده نگهداشتن یاد و نام شهداست.
حجت الاسلام سیدمحمد امام افزود:امروز تکریم خانواده معظم شهدا و بزرگداشت یاد شهدای والامقام یک وظیفه همگانی بالاخص ازسوی مسئولان است.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب، عزت، امنیت، استقلال و اقتدار روزافزون کشور را مرهون خون شهدا، ایثار، رشادت و جانفشانی رزمندگان اسلام ، انقلاب و مجاهدت ملت انقلابی و ولایتمدار ایران اسلامی دانست.
شهردار شوش نیز در این آئین گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای والامقام، همواره برای همه آموزنده و وظیفه ای دینی است.
یوسف زمانی اصل با بیان اینکه نصب پلاک افتخار در سه مرحله انجام خواهد شد افزود: در نخستین گام نصب تعداد ۱۰۰ پلاک افتخار از دهه مبارک فجر آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد.
وی بیان کرد: این طرح شامل طراحی و نصب تصویر، عنوان، تاریخ تولد، محل و تاریخ شهادت می باشد که در قالب طرح پلاک افتخار اجرا می‌شود.
شهردار شوش همچنین از نصب تندیس سردار سرلشکر شهید حسن درویش در ورودی شوش همچنین ۵۵ تندیس دیگر با عنوان مادران آسمانی به منظور تجلیل از مادران شهدا خبر داد.
سردار سرلشکر شهیدحسن درویش متولد سال ۱۳۴۱ در شهرستان شوش دانیال(ع) است که در دوران دفاع مقدس، ‌ فرماندهی تیپ ۱۵ امام حسن مجتبی (ع)، جـانشین فـرماندهی محور عملیاتی شوش و فرماندهی تیپ ۱۷ علی ابن ابیطالب (ع) را بر عهده داشت.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :