به گزارش شوش ۲۴، علی‌محمد رحمانی‌زاده اظهار کرد: طرح رجیستری موبایل کار بسیار خوبی است و به اقتصاد کشور کمک و از قاچاق جلوگیری می‌کند اما این مسایل به شرطی محقق می‌شوند که انحصار دریافت نمایندگی موبایل برداشته شود.

وی افزود: باید به هرکسی که توانایی اخذ نمایندگی دارد اجازه داده شود تا به عنوان نماینده فروش یک برند فعالیت کند تا شاهد افزایش رقابت پذیری باشیم.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خوزستان تصریح کرد: چنانچه نمایندگی‌ها دست تعداد محدودی از افراد در کل کشور باشد، در اجرای طرح رجیستری به مشکل بر می‌خوریم و انحصار به وجود می‌آید. زمانی طرح رجیستری جواب می‌دهد که انحصار نمایندگی از بین برود و هر کسی بتواند آزادانه نمایندگی دریافت کند.

رحمانی زاده عنوان کرد: باید واردات موبایل حتی برای فروشگاه‌های بزرگ طبق تشریفات قانونی آزاد شود. با این کار هم قیمت گوشی‌ها کاهش پیدا می‌کند و هم اجرای طرح رجیستری موبایل به خوبی انجام می‌شود. اگر انحصار نمایندگی‌ها شکسته شود، به سود اقتصاد کشور است و مانع قاچاق نیز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح رجیستری موبایل از واردات گوشی‌های تقلبی جلوگیری می‌کند و مردمی که گوشی می‌خرند، مطمئن خواهند بود که گوشی خریداری شده آن‌ها از مجاری قانونی وارد شده است.ایسنا

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :