به گزارش شوش ۲۴، پوری حسینی در نشست خبری امروز درباره توزیع سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ اظهار کرد: فردا تمام سود سهام عدالت تمام مشمولان به جز چهار گروه پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: کارمندان شاغل در دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان کشوری لشگری و تامین اجتماعی، کارگران فصلی ساختمان، روستاییان و عشایر که از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیستند، افرادی که قبلا تحت حمایت سازمان خصوصی‌سازی بودند ولی الان وضع مالی‌شان بهتر شده و دیگر مددجو نیستند، چهار گروهی هستند که فردا سود سهام عدالت نمی‌گیرد. این چهار گروه تا پایان اسفندماه سال جاری سود سهام عدالت خود را خواهند گرفت.

پوری حسینی ادامه داد: ما به عده‌ای که تا زمان مرحله اول توزیع سود شماره شبا نداده بودند اعلام کردیم که شماره بدهند، در نتیجه از آن زمان حدود دو میلیون نفر از ۱۵ میلیون نفری که شماره شبا نداده بودند، این شماره را در سامانه سازمان خصوصی‌سازی وارد کردند.

رییس سازمان خصوصی‌سازی تاکید کرد: از فردا ۱۲ بهمن‌ماه به حساب هر مشمولی که سود سهام عدالت واریز شود، در واقع سود سال مالی سال ۱۳۹۵ برای وی تکمیل شده است. کسانی که شما شبا داده بودند یک سوم سود سهام عدالت را دریافت کردند و فردا دو سوم دیگر را دریافت خواهند کرد، اما کسانی که به تازگی شماره شبا داده‌اند، تمام مبلغ سود به حساب‌شان واریز می‌شود.

وی درباره کسانی که فردا پرداخت سود سهام‌شان تکمیل می‌شود، گفت: ۱۶ گروه به طور کامل سود سهام عدالت‌شان را تا فردا خواهند گرفت که این گروه‌ها شامل کمیته امدادی‌ها و بهزیستی‌ها، ایثارگران، زنان سرپرست خانوار، خدام مسجد و امامزاده‌ها و اماکن متبرکه، بیماران خاص، مددجویان و کارکنان موسسات خیریه، فعالان قرآنی، قالیبافان، زندانیانی که آزاد شده‌اند و تحت حمایت بودند، تاکسیرانان و تعدادی گروه‌های دیگر می‌شود.

پوری حسینی تاکید کرد: تاکنون حدود ۱۲ میلیون نفر هنوز شماره شبا به ما نداده‌اند، اگر کد شبایی به ما اعلام نکنند، هیچ راهی برای توزیع سود سهام عدالت به آنها نداریم.

رییس سازمان خصوصی‌سازی تاکید کرد: از فردا هر مشمول سهام عدالتی که سودی دریافت می‌کند، به منزله این است که ما از بابت سود سال مالی ۱۳۹۵ تسویه حساب کردیم.

رییس سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به سوالی درباره جاماندگان از سهام عدالت گفت: باید سود یک سال مالی ۱۳۹۵ را بدهیم که همه امیدوار شوند و بعدها پس از ساماندهی مشمولان فعلی درباره دیگران نیز فکری شود.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :