به گزارش شوش ۲۴، این کارگاه آموزشی که نخستین کارگاه پژمان نور است به مدیریت سام کشاورز برگزار می‌شود.

موضوع این کارگاه شناخت دستگاهای ریتمیک، هارمونی فلامنکو، تکنیک‌ها، کمپاس‌ها، تاریخچه فلامنکو، تجزیه و تحلیل دستگاها، یامادا، گام، فالستا، سیره، رماته، چگونگی ساخت قطعات و مطالب متنوع دیگر است.

نور فراگیری گیتار را از ۱۷ سالگی به صورت خودآموز آغاز کرد. در طول این مدت می‌توان به اجراها و کنسرت‌های متعدد وی در داخل و خارج از کشور اشاره کرد.

وی همچنین در گذشته همکاری‌هایی با خوانندگان و تنظیم کنندگان مطرح کشور مثل فریدون آسرایی، علیرضا عصار، محمد اصفهانی، فواد حجازی و بهروز صفاریان به صورت نوازندگی در کنسرت‌ها و ضبط گیتار در آلبوم‌ها داشته است.

نوازنده گیتار فلامنکو در مستر کلاس‌های نوازندگان برتر گیتار فلامنکو دنیا همچون رافائل کورتس و نینو دپورا نیز شرکت کرده و در چندین جشنواره‌ داخلی سابقه همکاری در مقام داور در زمینه گیتار فلامنکو داشته است.

همکاری مشترک و ارکستر رتوریک به رهبری رضا مریوند در اجرای کنسرتو آرانخوئز در ۲۲ تیر ۹۶ در تالار اندیشه حوزه هنری، کسب مقام اول مسابقات تخصصی گیتار برتر تهران در سال ۱۳۸۸، کسب مقام اول جشنواره موسیقی جوان در سبک فلامنکو در سال ۱۳۸۹، اجرای قطعاتی از موسیقی فلامنکو در حضور سفرایی از کشورهای لبنان، فرانسه، هند، برزیل، بلژیک، ژاپن، گرجستان، تونس، رومانی، انگلیس، مصر، سفیر و مدیر منطقه‌ای یونسکو در اردیبهشت ۹۶، اجرا برنامه در بزرگداشت نوازنده شهیر فلامکنو، پاکو د لوسیا، در تالار ایوان شمس تهران در حضور سفیر اسپانیا در اسفند ۱۳۹۲، اجرای کنسرت در کنسرواتوار دکتر هوخ فرانکفورت آلمان در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴و اجرای کنسرت‌های متعدد در تهران و سایر شهرستان‌ها از جمله دیگر فعالیت‌های نور در زمینه موسیقی است.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :