به گزارش شوش ۲۴، نوروز سواری افزود: از ۳۰ دی ماه تا یکم بهمن تعداد ۴۵ بیمار به دلیل مشکل تنفسی به بیمارستان و مراکز درمانی شهرستان شوش مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفتند.
وی اظهار داشت: در روزهای یکشنبه و دوشنبه یکم و دوم بهمن ماه نیز تعداد ۳۲ نفر از شهروندان شوش که به دلیل شدت و گرد و خاک با مشکل تنفسی مواجه شده بودند به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کردند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شوش این افراد که به دلیل تردد در هوای آلوده ناشی از گرد و خاک با مشکل تنفسی مواجه شده بودند در بخش اورژانس بیمارستان نظام مافی شوش تحت درمان قرار گرفتند.
دکتر نوروزی در گفتگو با ایرنا به شهروندان به ویژه بیماران قلبی و تنفسی ، افراد مسن و کودکان توصیه کرد با توجه به ادامه پدیده گرد و خاک از تردد غیر ضروری در هوای آزاد خودداری کرده و در صورت تردد از ماسک مناسب فیلتر دار استفاده کنند.
پدیده گرد و خاک که از عصر روز جمعه ۲۹ دی ماه استان خوزستان را فراگرفته با گذشت پنج روز همچنان با شدت و ضعف در نقاط مختلف این استان ادامه دارد.
غلظت گرد و غبار در هوای شهرستان شوش در صبح روز شنبه ۳۰ دی ماه به ۳۳ برابر حد مجاز رسید.
میزان ذرت گرد و غبار در هوای شهرستان شوش در ساعت هشت صبح روز سه شنبه به ۴۴۰ میکروگرم بر متر مکعب رسیده که سه برابر حد مجاز است.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :