به گزارش شوش۲۴، غلامرضا شریعتی شامگاه گذشته در نشست با سفیر ایران در لهستان با تشکر از تلاش های سفیر ایران در لهستان برای برقراری ارتباط اقتصادی میان استان خوزستان و کشور لهستان اظهار کرد: در سفر سال گذشته که همراه با تعدادی از مدیران استان به کشور لهستان داشتیم از نزدیک در جریان پتانسیل های این کشور برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف در استان خوزستان و ایجاد مراودات اقتصادی قرار گرفتیم و تعدادی تفاهم نامه با شرکت های لهستانی به امضا رسید.

وی افزود: در طول یک سال گذشته مذاکرات و پیگیری هایی برای اینکه این تفاهمنامه ها به مرحله قرارداد نهایی برسند انجام شده است و خوشبختانه در برخی از موارد کارها به نسبت به خوبی پیش رفته گر چه در برخی موارد دیگر هنوز به جایی نرسیده است.

شریعتی اظهار کرد: یک تیم کارشناسی برای پیگیری و تسریع در رسیدن تفاهمنامه های اقتصادی و سرمایه گذاری میان استان خوزستان و کشور لهستان به قراردادهای نهایی تعیین شد و امیدواریم کار با سرعت بیشتری پیش رود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: از میان تفاهمنامه های مختلفی که سال گذشته در لهستان به امضا رسید در بخش صنعت برق و همچنین تکنولوژی های مربوط به مدیریت پسماند در شرف رسیدن به قرارداد نهایی با طرف های لهستانی هستیم.

همچنین در این نشست رامین مهمانپرست سفیر ایران در لهستان گفت: در زمینه نیروگاه های بادی و انرژی های تجدید پذیر که استان خوزستان با توجه به موقعیت خود پتانسیل خوبی دارد و همچنین حمل و نقل ریلی، ماشین آلات کشاورزی، اتوبوس برقی و سایر موضوعاتی که می تواند به جذب سرمایه گذاری کمک کند در سفارت و از طریق وزارت خارجه در حال پیگیری هستیم.

سفیر کشورمان در لهستان ادامه داد: وجود منطقه آزاد اروند اروند با وسعت خوبی که دارد و در همسایگی کشور عراق، می‌تواند موضوع صادرات مجدد کالا را فراهم کند و این موضوع از فرصت های مهم برای ایجاد مراوده اقتصادی میان خوزستان و لهستان است.مهر

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :