به گزارش شوش ۲۴، علیرضا ملک‌زاده در نشست بررسی مشکلات کشاورزان شهرستان شوش با محوریت تامین آب مورد نیاز کشاورزی در محل فرمانداری این شهرستان برگزارشد، اظهار داشت: کشاورزان شهرستان شوش روزانه به اداره جهاد کشاورزی این شهرستان مراجعه کرده و نسبت به موضوع کمبود آب کشاورزی گلایه‌مند هستند.

وی با اشاره به شروع سال زراعی ۹۶_۹۷ گفت: از اواخر شهریورماه کشت محصولات کشاورزی شهرستان شوش آغاز‌ می‌شود که در حال حاضر کشت این محصولات در مراحل پایانی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شوش افزود: متاسفانه بیش از ۲۶ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان شوش که تحت شبکه آبیاری دز هستند با مشکل کمبود آب مواجه هستند.

وی تصریح کرد: توجه به کاهش نزولات آسمانی و کم آبی در این فصل از سال و باتوجه به اینکه کشاورزان در حال گشت گندم هستند، نیاز است تا برنامه‌ریزی مناسبی در این خصوص انجام شود.

مدیر جهاد کشاورزی شوش بیان کرد: اگر تامین آب انجام نشود، مشکلاتی برای بخش کشاورزی به وجود می‌آید و زنگ خطری برای محصولات کشاورزی این شهرستان است.

ملک‌زاده ادامه داد: انتظار داریم شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان همکاری لازم را داشته و با یک برنامه‌ریزی مناسب این مشکل مدیریت شود.تسنیم

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :