به گزارش شوش۲۴، در اواخر هفته گذشته تفاهم‌نامه همکاری به منظور احداث مینی پالایشگاه تولید بنزین یورو ۶ میان اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و شرکت پارت پالایش نقش جهان به امضا رسید.

با انعقاد این تفاهم‌نامه میان اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و شرکت پارت پالایش نقش جهان، مینی پالایشگاه تولید بنزین یورو۶ با ظرفیت تولید ۲۸۰ هزار لیتر بنزین یورو ۶ با سرمایه گذاری ارزش ۳۵ میلیون دلار در مجتمع بندری امام خمینی احداث می‌شود.

این تفاهم‌نامه همکاری میان اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و شرکت پارت پالایش نقش جهان، به منظور احداث و بهره‌برداری از مینی پالایشگاه با هدف تولید بنزین یورو ۶ با سرمایه‌گذاری ۳۵ میلیون دلار منعقد شده است.

پس از آغاز فرآیند احداث و بهره‌برداری از این واحد تولیدی پیشرفته، سالانه ۲۸۰ هزار لیتر بنزین یورو ۶ در این مجتمع بزرگ بندری تولید و توزیع می‌شود.

مراسم این تفاهم‌نامه با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در تهران برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :