به گزارش شوش ۲۴ ، هر از چندگاهی استان خوزستان میزبان مسئولین کشوری است که برای افتتاح پروژه های متعدد در شهرهای مختلف است و شوش همیشه از این روند مثتثنی است و کسی به شوش نگاهی هم نمی کند و به عنوان یک شهر سرراهی و تاریخی نگاهی به آن می اندازند و راه خود را به سمت فرودگاه دزفول می کشند و با اولین پرواز خود را به پایتخت می رسانند.

سالهاست شوش درگیر ضعف عملکرد مدیریتی برای اجرای پروژه های عمرانی و غیره است که مهمترین مشکل را میراث فرهنگی عنوان می کنند تا خود را از کم کاری برهانند.

امروز در اخبار چنین داشتیم که اسحاق جهانگیری امروز ۲۰ آذرماه به منظور سفری دو روزه وارد آبادان شد.

وی در روز اول سفر خود با حضور در شادگان کارخانه فولاد شادگان را افتتاح می‌کند و سپس در بازدیدی هوایی، از کانون ریزگردهای ماهشهر و شادگان و همچنین طرح احیای اراضی ۵۵۰هزار هکتاری مقام معظم رهبری دیدن می‌کند.

بعد از ظهر امروز نیز در خرمشهر، کارخانه فولاد کاوه اروند این شهرستان را افتتاح و سپس به منظور شرکت در جلسه بررسی مشکلات استان خوزستان به اهواز سفر می‌کند.

همچنین در صبح روز دوم سفر معاون اول رییس‌جمهور، در مسجدسلیمان پروژه‌های آلومینیوم کاوه مسجدسلیمان و پترو پالایش بختیاری (مسجدسلیمان) افتتاح می‌شوند. بعد از ظهر این روز نیز جهانگیری طرح آبرسانی روستایی اندیکا را به بهره‌برداری می‌رساند و سپس از طریق فرودگاه دزفول عازم تهران می‌شود.

در این خصوص ذکر چند نکته ایجاب می کند که به گوش مسئولین برسانیم :

چرا شوش نباید چندکارخانه داشته باشد که یکی از این مقام ها برای افتتاح آن حضور به هم رساند؟ یا اینکه این روزها کارگران زحمت کش هفت تپه درخواست حقوق عقب افتاده خود را دارند کسی از مسئولین به دادآنها نمی رسد ؟

طرح ۵۵۰ هزار هکتاری که شوش هم از آن سهمی دارد سالهاست به حال خود رها شده است و کمتر خبری از آن به گوش می رسد

سوم اینکه آیا موقعیت جغرافیایی شوش که قطب اول کشاورزی ایران است نمی تواند یک کارخانه روغن کشی ذرت ، چندکارخانه تولید آرد، رب سازی، و محصولات غذایی داشته باشد که این جوانان بیکار که هر کدام از بیکاری روی دیدن صورت خانواده های خود را ندارند مشغول به کار شوند ؟

سالهاست بخش شاوور از معضل نداشتن آب شرب در رنج است ولی هیچ گونه حرکتی در این خصوص صورت نمی گیرد که روستاهای این بخش هم به آب آشامیدنی دسترسی داشته باشند …

و اما در آخر باید گفت تا جایی که محدوده میراث است ما هیچ چیزی نمی خواهیم ولی آیا نمی شود کمی آن طرف تر یک فرودگاه برای گردشگران داخلی و خارجی احداث شود که در کنار آن هم هتلی برای اقامت داشته باشند تا اگر شب را در این شهر ماندند جایی برای اسکان داشته باشند، البته خواسته فرودگاه، خواسته بزرگی نیست چرا که کوچکترین شهرهای ایران و خوزستان دارای فرودگاه هستند که حداقل یک پرواز به تهران دارند.

مسئولین محترم شهرستان شوش این نکاتی که به نگارش درآمد ، شاید به فکر شما هم رسیده باشد ولی تا گفته نشود هیچ اقدامی برای آن صورت نمی گیرد، پس ما می نویسیم و به گوش مردم می رسانیم تا شاید مردم شوش دور اطراف خود را بهتر ببینند.

روح اله پورطالب / مدیرمسئول شوش۲۴

 

photo_2017-11-23_13-37-07

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :