به گزارش شوش ۲۴، عدنان غزی سرپرست فرمانداری شوش در نشست امور بانوان شهرستان شوش با بیان اینکه تفکر تبعیض جنسیتی را به جامعه اسلامی نسبت می دهند ، اظهار داشت: اسلام همچون يك دين ، فرهنگ ،سنت و ايدئولوژي نگاهي جامع به زن داردو تنها ديني است كه بطور علني و برخلاف همه سنتهاي مخالف با زن براي او مقام اجتماعي و خانوادگي قرار داده است.

وی بر ضرورت کارگروه های تخصصی در کمیسیون امور بانوان فرمانداری این شهرستان تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا نیاز‌های زنان شهرستان شوش را ارزیابی و بر اساس آن نیاز‌ها خدمات شایسته‌ای را به آنها ارائه دهیم که این امر مستلزم تشکیل کارگروه ها تخصصی در حوزه های مختلف بر اساس نیازسنجی می باشد.

غزی با اشاره به اینکه ایجاد مراکز فرهنگی، ورزشی و تفریحی بانوان یکی از مسائلی است که به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است، عنوان کرد: در این راستا احداث استخر و پارک ویژه ی بانوان و دیگر اماکن متناسب با نیاز و سلیقه ی آنها در سطح شهردر اولویت برنامه ها قرار دارد.

سرپرست فرمانداری شوش گریزی به آمار بالای بیسوادی در میان زنان شهرستان شوش زد و گفت: باسوادی نعمت است و آنهایی که از این نعمت بی بهره اند رنجی مضاعف می برند متاسفانه ۱۲ هزارو پانصد نفر زن بی سواد در این شهرستان وجود دارد که در صدد هستیم تا با یک برنامه ریزی دقیق و طراحی برنامه ای منسجم این آمار نگران کننده را کاهش دهیم.

وی همچنین از انتصاب دو مدیر زن در ادارات کار، تعاون و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز خرسندی کرد و بیان داشت: من این موضوع را به فال نیک می گیرم و امیدوارم فرصت های بیشتری برای حضور زنان شایسته و توانمند در سطوح ارشد مدیریتی این شهرستان فراهم شود.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :