به گزارش شوش۲۴، نیروهای مسلح، شامگاه گذشته در آیین گرامیداشت یک هزار شهید اندیمشک و سالروز حماسه ۴ آذر۱۳۶۵ این شهر در سالن آیت الله خامنه ای مجتمع فرهنگی فجر اهواز بیان داشت: آمریکا، عربستان سعودی و برخی کشورهای هم پیمان آمریکا در منطقه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار روی گروه تروریستی تکفیری داعش سرمایه گذاری کردند، ولی موفق نشدند اهداف خود را در شکستن دژ مقاومت و تجزیه کشورهای منطقه عملی کنند.

وی با بیان اینکه وعده خداوند در شکست باطل، حق و تخلف ناپذیر است تصریح کرد: در جنگ تحمیلی نیز با وجود آنکه ابرقدرت های شرق و غرب همه امکانات و تجهیزات نظامی را در اختیار صدام معدوم گذاشته بودند، ولی جبهه حق با توکل بر خدا و ایمان به تحقق وعده الهی، پیروز شد.

سردار قریشی اذعان داشت: باور ما که ریشه در اعتقادات الهی دارد این است که اگر تقوا داشته باشیم و یاور دین خدا باشیم پیروز میدان خواهیم بود؛ تجربه ای که در ۸ سال دفاع مقدس و جنگ با گروه تکفیری داعش و سایر میدان های مبارزه به دست آوردیم.

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه همه معادلات دشمن و جبهه استکبار با حضور جوانان بسیجی کشورهای منطقه به هم خورده است و دشمنان از دستیابی به اهداف شوم خود در مانده شده اند در ادامه اظهار کرد: به برکت روحیه انقلابی، جهادی و هوشیاری مقابل توطئه ها و نقشه های دشمن، قادر خواهیم بود نظام سلطه را با ناکامی روبرو کنیم.

وی با بیان اینکه ما هیچگاه مرعوب دشمن نشده ایم و این را از قرآن و آموزه های دینی آموخته ایم افزود: اگر همین روحیه و تفکر بسیجی را داشته باشیم پیروز میدان های مبارزه خواهیم بود و این وعده الهی است.

سردار سید حجت اله قریشی گفت: جوانان عراقی، سوری، یمنی و حشدالشعبی از جوانان بسیجی ما الگو گرفته اند و همین ها پوزه دشمنان را به خاک مالیدند.

وی با تجلیل از شهدای دفاع مقدس و پاسداشت شهدای حماسه ۴ آذر۱۳۶۵ اندیمشک، از این شهر به عنوان بارانداز و پشتیبان اصلی دفاع مقدس یاد کرد و اذعان داشت: بخش مهمی از امکانات و تجهیزات جبهه های جنوب از طریق راه آهن اندیمشک تامین می شد.

سردار قریشی اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس، همه شهر اندیمشک تبدیل به پادگان و محل آموزش نیروها و یگان های نظامی شده بود و دشمن با این اشراف اطلاعاتی در روز ۴ آذر، از مردم شجاع و مومن اندیمشک انتقام گرفت، ولی مردم لحظه ای در دفاع از آرمان ها و حمایت و پشتیبانی از رزمندگان اسلام درنگ نکردند.

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با بیان اینکه اندیمشک در تقدیم شهدای مدافع حرم نیز سرآمد است بیان داشت: این روحیه انقلابی و جهادی منبعث از تفکر بسیجی است که امام راحل(ره) پایه گذار آن بود.

سردار قریشی با تجلیل از بسیج به عنوان بازوی اصلی انقلاب اسلامی تصریح کرد: شجره طیبه بسیج میراث امام خمینی(ره) است و این از افتخارات ماندگار انقلاب اسلامی است.

وی گفت: دستاوردها و شاخه های مقدس بسیج همچنان در کشورهای منطقه در حال روییدن است و همین تفکر توانسته است ابرقدرت ها و جبهه باطل را به چالش بکشد.

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بر لزوم حفظ وحدت و پرهیز از ۲ قطبی شدن جامعه در راستای تداوم پیروزی ها و ناکامی دشمنان اسلام تاکید کرد.

سردار قریشی اذعان کرد: در کشور ما احزاب و جناح ها وجود دارند و به طور طبیعی اختلاف سلیقه وجود دارد، ولی ما نباید به اختلافات دامن بزنیم.

وی اظهار داشت: حفظ یکپارچگی و وحدت، کشور را در مقابل دشمن قوی تر و مستحکم تر خواهد کرد و امیدهای بدخواهان را به یاس تبدیل می کند.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :