به گزارش شوش۲۴، نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: در تدوین لایحه بودجه ۹۷ باید شاخصه‌ها و احکام آمده در برنامه توسعه ششم و اسناد بالا دستی و سیاست های اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شود.

سید راضی نوری در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: ما تاکنون بودجه های زیادی را تجربه کرده ایم ، ولی بودجه ای به طور کامل محقق خواهد شد که بر اساس عملکرد دستگاه ها برنامه ریزی و تنظیم شده باشد. در تدوین لایحه بودجه باید به مسئله تولید داخل و درون زا بودن توجه شود.

وی در ادامه گفت: ما باید از تک محور بودن به منظور درآمد زایی از طریق نفت، فاصله بگیریم و در تدوین لایحه بودجه برروی سایر ظرفیت های کشور مانند صنعت گردشگری، معادن و حوزه کشاورزی بر اساس مالیات ها و قوانینی که در این خصوص تدوین شده برنامه ریزی کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بیان کرد: ما باید هر طور که شده از نفت فاصله بگیریم. بالاخره محاسبه مسائل اقتصادی با پیشامد های مسائل سیاسی ساخته می شوند. بنابراین ما باید در این خصوص برنامه ریزی داشته باشیم و درنهایت با درنظر گرفتن همه این مسائل بتوانیم بودجه واقع بینانه ای را تنظیم کنیم.

نوری خاطر نشان کرد: امروز یکی از مهم ترین مشکلاتی که روبه رو ما هست و جوانان ما را نیز دربرمی گیرد، مسئله اشتغال است. ما باید تولید پایدار را در کشور ایجاد کنیم و اشتغال پایدار را تعریف کنیم. بنابراین ما باید در تخصیص بودجه از مجموعه هایی که ظرفیت اشتغال زایی بالایی دارند حمایت کنیم.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :