به گزارش شوش ۲۴، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان با اشاره به ایجاد پایانه مسافربری در مرزها برای انتقال مسافران و صدور بلیت با نرخ‌های مصوب، بیان داشت: ۵ تیم تعزیرات برای نظارت در مرزهای جنوبی راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به تردد آسان و روان زائران در ۲ مرز شلمچه و چذابه در بازگشت به کشور، گفت: مشکلی خاصی تاکنون وجود نداشته است.

شریعتی به فعالیت و اقدامات صورت گرفته برای اربعین در استان خوزستان اشاره و تصریح کرد: در زمینه استقرار مواکب تنها به موکب‌های پشتیبانی توجه نشده، بلکه مواکب فرهنگی نیز راه‌اندازی شده بود.

استاندار خوزستان اذعان داشت: در این موکب‌ها برنامه‌های فرهنگی اعم از اجرای برنامه‌های سنتی، نمایشگاه، اجرای تعزیه، نقاشی و تصویرگری و همچنین برنامه‌های ویژه کودکان با موضوع برداشت از اربعین حسینی برگزار شد.

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: در کنار همه این برنامه‌ها اردوگاه‌های فرهنگی در مرزها نیز دایر شد تا نهایت استفاده از فضای معنوی و فرهنگی این ایام برده شود.

غلامرضا شریعتی همچنین به وضعیت تردد در مرزهای جنوبی نیز اشاره کرد و افزود: تردد آرام، روان و با سهولت انجام‌شده و مشکل خاصی نداریم.

وی با بیان اینکه امسال در هر ۲ مرز شلمچه و چذابه به علت انتقادهای سال‌های گذشته در زمینه مشکلات تردد و ثابت نبودن قیمت‌ها اقدامات مناسبی انجام دادیم، بیان کرد: در این زمینه هم اتوبوس رایگان تا مرکز استان گذاشته ‌شده و هم یک پایانه مسافربری راه‌اندازی شده تا بلیت‌ها با نرخ‌های مصوب و براساس قانون صادر شود.

شریعتی با اشاره به ایجاد ۳ اکیپ تعزیرات و نظارت در شلمچه و ۲ اکیپ در چذابه، گفت: فعال شدن این تیم‌ها در این راستا بوده است که به سهولت و بدون هیچ‌گونه سوءاستفاده کار را انجام داد.

به گفته استاندار خوزستان، زمینه حمل ‌و نقل ریلی نیز در شلمچه زمینه فراهم‌شده تا زائران استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تلاش شده تا امسال شاهد کم ترین مشکل در حوزه‌های مختلف باشیم، اظهار کرد: از نظر خدمات‌رسانی نیز آمادگی کامل در شهرهای خرمشهر، اهواز، اندیمشک، بستان و سوسنگرد وجود دارد تا در دور برگشت نیز به زائران خدمات‌رسانی کنند.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :