به گزارش شوش ۲۴، سیدعلی بحرینی مقدم، معاون هماهنگی امور اقتصادی، توسعه منطقه ای و امور بین الملل استاندار خوزستان در حاشیه نشست بررسی مشکلات پیش روی شرکت شیر پاستوریزه پگاه خوزستان گفت: به منظور تحقق این هدف، راهکارهای کمک به حل مشکلات کارخانه های تولیدی استان خوزستان و رفع موانع کار و تولید بررسی شده و در دست اجرا می باشد.

وی به شناسایی بازارهای هدف برای افزایش ۲۵ درصدی صادرات غیر نفتی خوزستان در سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: برپایی نمایشگاه از تولیدات این استان در کشورهای مختلف به منظور معرفی ظرفیت های صنعتی و اقتصادی خوزستان در کشورهای مختلف پیش بینی شده است.

بحرینی تعداد شهرک های صنعتی مستقر در استان خوزستان را ۷۰ شهرک عنوان و تصریح کرد: یک هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی نیز در استان خوزستان فعال است، اما بسیاری از این کارخانه ها و واحدهای تولیدی به دلایل مختلف پایین تر از ظرفیت فعالیت می کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی، توسعه منطقه ای و امور بین الملل استاندار خوزستان با بیان اینکه مشکل واحدهای تولیدی با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست پیگیری است و اعتبار خوبی نیز به این بخش اختصاص یافته اذعان داشت: ستاد تسهیل و رونق کسب و کار خوزستان، مشکلات و موانع فعالیت واحدهای تولیدی استان را رصد کرده و تلاش برای حل این مشکلات در این ستاد آغاز شده است، ضمن اینکه با تخصیص اعتبار قابل توجه از سوی دولت واحدهای تولیدی که برای نوسازی خط تولید و افزایش ظرفیت تولید به هر میزان نیاز به سرمایه در گردش داشته باشند به آن ها تسهیلات پرداخت می شود.

این مقام مسئول ضمن تشریح آخرین وضعیت کارخانه قند شمال خوزستان در شوش اظهار کرد: امیدواریم با واگذاری انشعاب گاز با حداقل هزینه بر اساس مصوبه شورای تامین استان خوزستان این کارخانه اواخر ماه جاری (آبان ماه ) عملا وارد مدار تولید شکر شود.

سید علی بحرینی مقدم در ادامه به بازارچه مرزی شوش نیز اشاره کرد و افزود: در بازدید استاندار خوزستان ظرف ۱۰ روز آینده تصمیم نهایی در خصوص این بازارچه اتخاذ می شود.

وی همچنین در خصوص مسایل و مشکلات کارخانه شیر پاستوریزه پگاه خوزستان با تاکید بر رفع موانع تولید در این شرکت با هدف افزایش ظرفیت تولید با رویکرد صادرات اظهار داشت: به منظور حل مشکل تامین شیر خام مورد نیاز این شرکت مقرر شد کارگروهی در این رابطه در استان تشکیل شود.

بحرینی مقدم اذعان کرد: در این کارگروه که حداکثر ظرف مدت یک هفته فعال خواهد شد موضوع تامین شیر خام از دامداران و دامپروران سنتی و صنعتی استان بررسی شده و راهکار لازم ارائه خواهد شد ضمن اینکه در خصوص تامین سرمایه در گردش شرکت پگاه خوزستان مقرر شد از سوی استانداری خوزستان پیگیری لازم تا وصول مطالبات این شرکت از اداره ها هماهنگی لازم انجام شود.

وی یکی دیگر از مطالبات مهم شرکت پگاه خوزستان را موضوع بازسازی و نوسازی خط تولید آن برشمرد و بیان داشت: با کمک سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان راهکار لازم برای اخذ تسهیلات سرمایه در گردش و نیز روند نوسازی خط تولید همچنین تامین تجهیزات و تاسیسات به روز شرکت پگاه خوزستان اتخاذ می شود.

سیدراضی نوری، نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی نیز لازمه افزایش صادرات غیر نفتی را حمایت جدی از واحدهای تولیدی برشمرد و گفت: از مسئولان و متولیان امر انتظار می رود با رفع موانع تولید، روند کسب و کار و اشتغال را در استان خوزستان با توجه به ظرفیت های موجود محلی رونق بخشند.

وی بر ضرورت استفاده شرکت پگاه خوزستان از محصول دامداران شهرستان در جهت رونق اشتغال در منطقه تاکید کرد.

عدنان غزی، سرپرست فرمانداری شوش نیز تشکیل کارگروه ویژه ای برای حل مشکلات شرکت شیر پاستوریزه پگاه خوزستان را خواستار شد.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :