به گزارش شوش ۲۴، سرهنگ رضا دولتشاهی اظهار داشت: با خروج این تعداد خودرو، مجموع خودروهای پارک شده در توقفگاه مرز چذابه به ۱۸هزار دستگاه خودرو کاهش یافت.
ظرفیت توقفگاه یکصد هکتاری مرز چذابه حدود ۶۰هزار دستگاه خودرو است.
وی با بیان اینکه روند بازگشت زائران از امروز پنجشنبه از گذرگاه چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز شتاب بیشتری به خود گرفته است افزود: با حضور ماموران پلیس راه در توقفگاه چذابه، خودروهای زائران بدون معطلی به سمت شهرهای مورد نظر حرکت می کنند.
رئیس پلیس راهور خوزستان(ع) بیان کرد: هم اکنون مسیر چذابه – بستان – سوسنگرد – اهواز معروف به طریق الحسین(ع) که راه اصلی بازگشت زائران است روان گزارش شده است.
دولتشاهی افزود: ترافیک مسیر بستان – عبدالخان – شوش که از مسیرهای فرعی بازگشت زائران اربعین است نیز روان است ولی ماموران پلیس در این مسیر نیز حضور دارند.
رئیس پلیس راهور خوزستان با اشاره به اینکه تا ۲ روز آینده روند بازگشت شتابان زائران همچنان از مرز چذابه ادامه خواهد داشت افزود: اکیپ های پلیس راه در مسیرهای اصلی تردد زائران و راه های خروجی و ورودی به خوزستان حضور دارند.
بر اساس آخرین آمار رسمی تا روز چهارشنبه ۱۰۷هزار زائر اربعین از طریق تنگه مرزی چذابه وارد وطن شده اند.
از ابتدای ماه صفر تاکنون نیز ۳۷۵هزار زائر از همین نقطه مرزی که ۴۵۰کیلومتر با کربلای معلی فاصله دارد به عتبات عالیات مشرف شده اند.
گذرگاه های مرزی چذابه و شلمچه ۲ کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی هستند.
امروز پنجشنبه در ایران اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)است ولی در عراق فردا جمعه اربعین اعلام شده است.
بنا به روایتی متقن از امام حسن عسکری(ع) زیارت اربعین از نشانه های مومن است.ایرنا

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :