به گزارش شوش۲۴، فرامند هاشمی زاده در جلسه ستاد اربعین خوزستان در خرمشهر اظهار کرد: در بحث اربعین استانهای دیگری که به عنوان استانهای معین انتخاب شده اند، طرحهایی را انجام داده اند که بسیار ناقص بوده و باید تلاش شود که این استانها بهتر عمل کنند .

وی افزود: لغو ویزای عراق برای مراسم اربعین یک کار بزرگ است که اگر این کار انجام گیرد، کار بسیار خوبی خواهد بود و حضور مردم در مراسم اربعین باشکوه تر از همیشه می شود .

معاون عمرانی استانداری خوزستان تصریح کرد: با طرحهایی که در مرزهای شلمچه و چذابه در حال اجرا است، حدود ۳۰۰ میلیارد تومان یا بیشتر، بدهی برجای خواهد ماند و باید در این زمینه به استان خوزستان کمک شود تا کارها ماندگارتر و اصولی انجام گیرد .

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست سیدمحمود موسوی، رییس کمیته جذب مشارکتهای مردمی، تغذیه و اسکان ستاد اربعین خوزستان گفت: ۸۰۰ موکب در دو مرز شلمچه و چذابه مستقر هستند که دارای شناسنامه هستند. تعدادی از مواکب نیز بدون شناسنامه هستند اما با هماهنگی مستقر شده اند و پس از اربعین نسبت به شناسنامه دار کردن آنها اقدام خواهد شد .

وی ادامه داد: موکبهای مستقر در مرزها صددرصد مردمی هستند و توسط مردم و خیرین پشتیبانی می شوند که سند این موضوع نیز تنوع پخت و پز انواع غذاها در مواکب است .

موسوی با بیان اینکه تشکیل هیات امنا برای مواکب از برنامه های مهم است، عنوان کرد: خانه های همه مردم خوزستان موکب است و همه خادم امام حسین(ع) هستند و هیچ اعتبار دولتی به مواکب داده نمی شود .

وی خاطرنشان کرد: از چهارشنبه آینده برای برگشت زائران برنامه داریم و هماهنگی های لازم در این زمینه نیز انجام گرفته است .

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :