به گزارش شوش۲۴، قدرت الله دهقان در جلسه ستاد اربعین خوزستان در خرمشهر اظهار کرد: درسالهای گذشته زائران با مشکلات متعددی در زمینه های خدمت رسانی و تردد در جاده های منتهی به مرزهای خوزستان مواجه بودند اما اکنون با مدیریتی که توسط استان خوزستان انجام گرفته بسیاری از مشکلات حل شده است .

وی افزود: با مدیریت و تلاش فراوانی که در خوزستان انجام گرفت، تردد در جاده سوسنگرد به چذابه به خوبی انجام می شود و خدمات به خصوص در بخش جاده ای بسیار مطلوب است .

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان تصریح کرد: در شلمچه با اقداماتی که به همت استانداری خوزستان و منطقه آزاد اروند انجام گرفته نسبت به سالهای گذشته تغییرات زیادی را شاهد هستیم. در این زمینه سال گذشته ساختمان مناسبی برای پایانه مرزی شلمچه وجود نداشت اما اکنون سالن ۱۰ هزار نفری پایانه مرزی شلمچه راه اندازی شده و شاهد تردد روان زائران در این پایانه هستیم.

دهقان با بیان اینکه موضوع اربعین باید ملی دیده شود و نباید بار آن روی دوش زیرساختهای خوزستان باشد، عنوان کرد: حوزه ملی باید به خوزستان کمک کند اما تاکنون یک ریال به استان داده نشده است .

وی ادامه داد: خوزستان با این ‌همه مشکلات و محرومیتهای مختلفی که دارد دیگر نباید بار خدمت رسانی و زیرساختها را در اربعین به تنهایی به دوش بکشد و نیازمند حمایتهای ملی است و در این زمینه باید دولت از خوزستان حمایت کند .

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان با بیان اینکه در دو مرز شلمچه و چذابه نیروهای خدماتی، امنیتی و اجرایی با همدلی و یکصدا خدمات شایانی را به زائران ارایه می دهند، گفت: مساله اربعین یک مساله محلی و استانی نیست بلکه یک مساله ملی و بین المللی است و باید به دید ملی به آن نگاه کرد .

دهقان ادامه داد: امیدواریم رییس جمهور و سایر مسئولان دولت توجه ویژه ای در این خصوص داشته باشند تا شاهد هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم باشیم .

وی خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که مراسم اربعین مردمی بماند و دولتی نشود. همچنین بحث بهره برداری فرهنگی از اربعین یکی از مسائلی است که باید به آن توجه ویژه شود .

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :