به گزارش شوش۲۴ ، علی درویشی– چند وقتیست که در بعضی از کتاب های درسی اشتباهات فاحشی رخ می دهد که قلب هر ایرانی را بدرد می آورد که چرا چنین اتفاقاتی در سازمانی باید رخ دهد که نقش اساسی در آموزش و پرورش کودکان این مرز و بوم دارد؟

 

چندی پیش تصویری از یکی از صفحات کتاب درسی سال دهم معماری در شبکه های مجازی منتشر گردید که در آن معبد چغازنبیل را چهار هزارساله معرفی و فاصله آن را تا شهرستان دزفول بررسی کرده بود، اینجا نه نامی از شهرستان شوش به میان آمده و نه تاریخ دقیق چغازنبیل را بیان کرده بود.

 

اما رفع این مشکل آشکار با فشارهایی از جانب نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان جهانی شوش، سازمان آموزش و پرورش استان خوزستان و فعالان فرهنگی متاسفانه تمامی نداشت و چنان شد که شهرستان شوش در مظلومیت خود بیشتر بماند و با یک درجه ترفیع تماما در نقشه جغرافیایی کشور همسایه قرار گیرد.

 

کاری را که ارتش بعث با تمام قوا نتوانست انجام دهد به راحتی هرچه تمامتر تمامی تلاش ها و جانفشانی های فرزندان ایران را با اشتباه و یا احتمالا عدم آگاهی به علم جغرافیا شوش را به عراق واگذار کردند.

 

photo_2017-10-29_22-05-44

 

داستان از جایی شروع شد که دانش آموزی بنام آریا بویری متوجه اشتباهی فاحش در کتاب تعلیمات اجتماعی پایه ششم خود شده بود در حالی که چشمان تیزبین مسولین نشر کتابهای آموزش و پرورش پی به این موضوع و اشتباه بزرگ نبرده بودند.

 

سازمان آموزشی کشور در کتاب مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی در درس دوازدهم با عنوان تشکیل حکومت صفویه نقشه ی دوران صفویه را با رنگ‌سبز برای آشنایی و نشان دادن وسعت جغرافیایی ایران زمان صفویه چاپ نموده است اما با این تفاوت که در این نقشه شوش هفت هزار ساله بجای اینکه در محدوده جغرافیایی ایران قرار گیرد دورتر از پایتخت عراق ، یعنی بغداد می باشد.معرفی شوش هفت هزار ساله ایران در کشور همسایه عراق چگونه توجیه پذیر است؟ آنهم در زمانیکه تجزیه طلبها نقش بسزایی در تحریف تاریخ ایران زمین دارند.

 

مگر مسولین خبر چاپ بروشور جعلی و تحریفی شوش و جاذبه هایش را در سال ۱۳۹۶ با همکاری روابط عمومی استانداری خوزستان را فراموش نموده اند؟

 

چرا هیچگونه نظارتی بر روی مطالب و نقشه های کتاب های آموزشی نمی شود؟ تابانیوز

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :