به گزارش شوش۲۴، با حکم مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران منصوب شد.

علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در حکمی سپهر سپهری را به عنوان مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران انتخاب و جایگزین حیدر بهمنی کرد.

در حکم انتصابی کاردر به برخی از وظایف سپهری در کسوت مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران اشاره شده است که از آن جمله می توان به برنامه ریزی و اتخاذ راهکارهای لازم به منظور افزایش راندمان حفاری و کاهش زمان های انتظار و همچنین اتخاذ تدابیر لازم به منظور تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد اشاره کرد.

بهره گیری از مدیران و متخصصان جوان در جهت ارتقا شاخص های عملکردی شرکت و اتخاذ تدابیر و راهبردهای لازم به منظور ارتقای سلامت اداری و شفاف سازی تعاملات مالی در تمامی فعالیت‌های شرکت از دیگر وظایف سپهری است.

کاردر در ادامه بر تعامل هر چه بیشتر شرکت ملی حفاری ایران با شرکت‌های تولیدی و توسعه ای تابعه شرکت ملی نفت ایران با هدف بهبود اجرای پروژه‌های حفاری اشاره کرده و به کارگیری روش های نوین مدیریتی در راستای بهبود فرآیندها، چابک سازی شرکت و کاهش قیمت تمام شده پروژه ها را خواستار شده است.

بررسی و ارائه راهکارهای مناسب در راستای پیاده سازی مبانی حاکمیت شرکتی با هدف تدوین و تبیین راهبردهای مدیریتی در شرکت از دیگر وظایفی است که بر عهده سپهری قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این حکم بر استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و به خصوص دانشگاه ها در راستای بکارگیری روش های نوین حفاری تاکید کرده و حمایت از ساخت و ارتقای هرچه بیشتر بومی سازی در صنعت حفاری کشور را خواستار شده است.

ضرورت توجه به حوزه HSEQ در راستای دستورالعمل های مدون و الزامات پدافند غیرعامل به ویژه ارتقای هرچه بیشتر ضریب ایمنی دستگاه های حفاری با مدنظر قراردادن استانداردهای جهانی مربوطه و تدوین و پیشنهاد راهبردهای مورد نیاز در چارچوب سیاستهای اقتصاد مقاومتی از دیگر مواردی است که از مدیرعامل جدید شرکت ملی حفاری ایران درخواست شده است.

به گزارش تسنیم حیدر بهمنی رئیس سابق هیئت مدیره ملی حفاری بود پس از ۳ دوره خدمت در این کسوت جای خود را به سپهری داد.

وی که دانش‌آموخته مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعت نفت است، از مدیران ارشد و پیشروهای صنعت حفاری ایران است، که در سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ برای نخستین بار به عنوان مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران فعالیت خود را آغاز کرد.

بهمنی در سال ۱۳۸۳ برای دوره یک ساله به عنوان مدیرعامل شرکت حفاری شمال منصوب شد و سال ۱۳۸۴ برای دومین بار به عنوان مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران انتخاب شد و تا سال ۱۳۹۱ در این جایگاه فعالیت کرد.

بهمنی از سال ۱۳۹۳ تا کنون برای سومین بار سکان هدایت شرکت ملی حفاری ایران را در دست گرفت و خدمات زیادی را در این مسئولیت انجام داد.تسنیم

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :