به گزارش شوش۲۴ ، برای چهارمین سال متوالی واقعه تاریخی غدیر خم در قدمگاه امام حسن مجتبی (ع) در بخش مرکزی شوش شبیه سازی شد.

 

به گزارش خبرنگار شوش۲۴ ،  آئین بازخوانی واقعه غدیر خم از ساعت ۷ صبح روز شنبه مصادف با روز عید غدیر در کنار قدمگاه امام حسن مجتبی (ع) (پیر شچاخ)در ۱۵کیلومتری شهر شوش برگزار شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شوش در حاشیه اجرای این آئین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه جمعیتی معادل ۵۰۰ نفر در اجرای این برنامه فرهنگی مذهبی همکاری داشتند گفت:از این تعداد ۳۰ نفر عوامل اصلی این نمایش میدانی بوده و مابقی نیز به عنوان عوامل جانبی و سیاهی لشکر شرکت داشتند.
سرهنگ کریم بابایی افزود: هنرمندان در بازسازی این حماسه بزرگ و تاریخی ورود سه کاروان شام، عراق و یمن را با شتر و اسب به محل غدیر و برکه غدیر خم به تصویر کشیدند.
قرائت خطبه رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) از دیگر بخش های این نمایش بزرگ میدانی بود که مورد استقبال مردم شهرهای مختلف خوزستان قرار گرفت.
وی بیان داشت:بازخوانی واقعه غدیر با هدف گسترش فرهنگ ولایت و الگوسازی و معرفی روز بزرگ غدیر، شناساندن و معرفی سیره نبوی و ائمه معصومین(ع) و کمک به گسترش معارف الهی در جامعه صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران همچون درختی است که ریشه در غدیر دارد و در امتداد غدیر قرار گرفته است افزود:در بحث غدیر تنها مسئله جانشینی مطرح نیست بلکه توجه کامل به مسئله امامت و استمرار حکومت اسلامی بسیار حائز اهمیت است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شوش ادامه داد: طرح بازسازی و نمایش واقعه غدیر به همت ناحیه مقاومت بسیج، هیات های مذهبی و با همکاری و مشارکت مردم برگزار شد.
در سال دهم هجری پیامبر گرامی اسلام (ص) به فرمان الهی در آخرین سفر حج خود ، در منطقه ای به نام غدیر ، حضرت علی (ع) را به عنوان جانشین خود معرفی کرد. ایرنا

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :