به گزارش شوش ۲۴، سید راضی نوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پرتاب‌های موشکی اخیر کره شمالی و آثار بین‌المللی این موضوع، اظهار داشت: اقدامات آمریکا در جزیره کره و تاسیس پایگاه‌های نظامی در این منطقه سبب شده تا آرامش این منطقه از بین رود.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: می‌توان گفت اقدامات آمریکا باعث شده تا کره جنوبی متضرر شود و کره شمالی نیز برای عرض اندام تحریک شود.

وی با بیان اینکه نا آرامی‌های پیش آمده در منطقه شرق آسیا نتیجه اقدامات آمریکا است، افزود: کشورهای ژاپن، کره جنوبی و امثال آن‌ها به آمریکا امتیاز می‌دهند ولی این حرکات کره شمالی سبب شده تا آمریکا درس خوبی بگیرد که همه کشورهای جهان را نمی‌تواند تحت نفوذ خود قرار دهد.

نوری با بیان اینکه ثبات منطقه شرق آسیا نیز به دست آمریکا برهم خورده، متذکر شد: سوغات ورود آمریکا به هر منطقه‌ای از شرق آسیا تا خاورمیانه چیزی جز نگرانی نیست،این گونه اتفاقاتی که کره شمالی رقم زده سبب شده تا مشخص شود، امنیت هرمنطقه‌ای باید به دست کشورهای همان منطقه تامین شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهایی که وابستگی سیاسی امنیتی به آمریکا دارند باید خودشان بیایند، گفت: چین و روسیه نیز در شورای امنیت به آنچه آمریکا می‌خواست رای ندادند و با این وضعیت آمریکا باید بداند که دوران کدخدایی این کشور بر جهان تمام شده و کشورهایی در جهان وجود دارند که باید آنها را جدی بگیرد.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :