به گزارش شوش۲۴، بیژن نامدار زنگنه ظهر امروز پنجشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خوزستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت اظهار کرد: خوزستان مزیت بزرگ نزدیکی به دریا و کشور عراق را دارد؛ عراق حداقل تا ۱۵ سال آینده هم پتروشیمی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه به کشور عراق اعلام کردیم که گازهای همراه نفت شما را خریداری می کنیم ولی جواب قانع کننده ای نداشتند، افزود: اگر روزی اقدام به ساخت پتروشیمی کنند تا به صنایع پایین دستی آن برسند خیلی زمان می برد.

وزیر نفت تصریح کرد: تصمیم گرفتیم که فاز دوم منطقه ویژه بندرامام را اجرایی کنیم و دوباره صنایع پتروشیمی بیشتر را به این استان وارد می کنیم. خوزستان نفتخیز است و برای آینده استان در زمینه تأمین گاز مشکلی نداریم.

زنگنه یادآور شد: یکی از مزیت های استان ظرفیت های ساخت قطعات و تجهیزات نفتی است و باید در قراردادهای تجهیز و نوسازی صنعت نفت از مشارکت آنها استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه به آینده خوزستان امیدوارم، تصریح کرد: همه چیز در این استان روشن است فقط باید تلاش کرد و افکار عمومی مردم را برای جهش مهیا کنیم.

وزیر نفت با اشاره به اینکه قواعد بانکداری به منظور حفاظت از اموال مردم معقول است، ادامه داد: بیش از کل مصرف داخلی ایران فقط سهمیه قیر رایگان به وزارت راه تعلق گرفت و سال های قبل قیر در بازار خرید و فروش می شد که این موضوع را کنسل کردیم.

زنگنه با بیان اینکه با توسعه فنی و حرفه ای کاملا موافق هستم به ویژه برای جایی که هدف داشته باشیم، گفت: برخی مواقع دانشجویان مدرک تحصیلی می گیرند و هیچ کاری بلد نیستند که این اتلاف منابع است در صورتی که ما در کشور به افراد توانمند فنی مثل جوشکار و تعمیرکار نیاز داریم.

وی در ادامه گفت: البته اخیرا مشاهده شده که مدرک تحصیلی دکترا را به صورت یک ساله اخذ می کنند ولی باید توجه داشت که این مدارج تحصیلی، در کنار کاربلد بودن دانشجویان ارزش خواهد داشت.

وزیر نفت بیان کرد: فلرهای نفتی بد و شرم آور است ولی بالاخره گرفتار پیمانکار شدیم و زورمان به آن نمی رسد ولی احتمال ۹۰ درصد دستور بدهم که حق ندارند نفت را در گودال سوخت بدون mot بریزند.مهر

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :