به گزارش شوش۲۴ به نقل از  روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش “رضانجاتی” فرماندار این شهرستان در نشست شورای اشتغال شهرستان شوش که با محوریت تدوین سند اشتغال پایدار شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید طرح تهیه سند توسعه اشتغال در شهرستان را ‏در راستای سیاست‌های دولت در حل مشکل اشتغال عنوان و اظهار امیدواری کرد: این سند، راه گشای ایجاد اشتغال جوانان ‏فارغ التحصیل و جویای کار در شوش باشد.‏

“نجاتی” از دستگاه های اجرایی و شرکت های خصوصی شهرستان خواست ظرف مدت یک هفته نسبت به ارائه ی طرح های اشتغال زایی خود به اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی اقدام کنند.

وی ایجاد اشتغال پایدار را اولویت اصلی دولت عنوان کرد و گفت: این موضوع به عنوان یکی از مهمترین موضوعات مدنظر مقام معظم رهبری و دولت دوازدهم می باشد.

فرماندار شهرستان شوش بر تشکیل تعاونی های روستایی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال تاکید کرد گفت: توجه به توانمندی و قابلیت های روستاییان می تواند اشتغال پایدار را در منطقه ایجاد کند.

وی با تاکید بر فراهم نمودن شرایط لازم جهت افزایش و گسترش طرح‌های اشتغالزایی خانگی افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان شوش باید در جهت ایجاد اشتغال برای جوانان از این طرح‌ها حمایت کنند.

“نجاتی” همچنین توسعه شهرک های گلخانه ای برای افزایش اشتغال، رونق کسب و کار در این شهرستان را ضروری دانست.

رییس شورای اشتغال شهرستان شوش در بخش دیگری از سخنان خود بر موضوع اجرای سهمیه ۳۰ درصدی فرزندان شهدا و ایثارگران در زمینه ی جذب در شرکت های صنعتی شهرستان نیز تاکید کرد وخواستار اجرایی شدن این بخشنامه در تمامی استخدام های شهرستان شد.

همچنین “رقیه محمودی” سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان شوش نیز گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این اداره در هفته ی تعاون ارائه داد.

گفتنی است در پایان این نشست به مناسبت هفته ی تعاون جمعی از تعاونگران نمونه شهرستان با فرماندار شوش دیدار کردند.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :