به گزارش شوش۲۴ ، یوسف زمانی اصل در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن ابراز خرسندی از ارتقای درجه شهرداری شوش اظهار کرد: وزارت کشور در نامه‌ای با ارتقای درجه شهرداری شوش موافقت کرد و بر این اساس شهرداری شوش با یک درجه تغییر از درجه ۸به ۹ ارتقا یافت.

وی ادامه داد: ارتقاء درجه این شهرداری ها به استناد تبصره ۳ ماده یک آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران مصوب سال ۱۳۷۰ هیات وزیران و اصلاحیه های بعدی آن و بر اساس شیوه نامه و عوامل ناظر بر درجه بندی شهرداری ها که طی نامه به تاریخ ۹۶/۶/۶ و شماره ۸۸۶۷۴ به تائید سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت کشور رسیده، صورت گرفته است.

شهردار شوش تصریح کرد: شهرداری‌های کشور بر اساس جمعیت، درآمد بودجه سالانه شهرداری، امکانات، قابلیت و توانایی‌های خدماتی و عمرانی در توسعه شهری وموقعیت سیاسی، اقتصادی واجتماعی بین یک تا دوازده درجه بندی می‌شود و این درجه بندی ملاک عمل شهرداری برای تعیین نمودار سازمانی، پست‌های اداری، تعداد معاونت‌ها، مناطق، سازمان‌ها، ادارات، حدنصاب معاملاتی، شرایط احراز سمت شهردار، دریافت اعتبارات ملی و….قرار می‌گیرد.

وی ارتقای درجه شهرداری شوش را پدیده‌ای مبارک برای شهر، شهروندان، مجموعه شهرداری و استان دانست و خاطر نشان کرد: با ارتقای نمودار سازمانی جدید شهرداری بر اساس درجه ۹، شهر و شهروندان شاهد ارایه خدمات مطلوب‌تر عمرانی و شهری از سوی شهرداری خواهند بود و زمینه‌های مساعد برای خدمت رسانی، عمران شهری و سازندگی بیشتر با برخورداری از بودجه‌های ملی بیشتر در شهر شوش فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری فارس هر چه درجه شهرداری یک شهر بالاتر باشد از بودجه‌ی بیشتری برخوردار خواهد بود و امکان اجرای طرح های عمرانی فراهم‌تر خواهد شد. شاخص‌های مهمی چون جمعیت، میانگین تفریغ بودجه، موقعیت جغرافیایی و نیز اهمیت سیاسی و اجتماعی از بابت مرکز استان بودن شهرها جزو مهم ترین مسایل مرتبط با درجه بندی شهرداری‌هاست که در هر دوره پنج ساله مورد ارزیابی واقع می‌شوند. فارس

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :