به گزارش شوش۲۴، محمدرضا تابش عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای پول و اعتبار با بیان اینکه باید از حقوق همه سپرده گذاران، به ویژه سپرده‌گذاران خرد که بعضاً تمام دارایی‌های خود را برای کسب درآمدی مطمئن در موسسات مالی مجوز دار از بانک مرکزی و یا بعضاً از بخش تعاون که بخشی از حاکمیت است مجوز داشته‌اند، سپرده‌گذاری کرده‌اند، صیانت شود، گفت: در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار بر این نکته تاکید شد.

وی با بیان اینکه در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار پیشنهاد شد برای تأدیه خسارت سپرده‌گذاران در موسسات مالی و اعتباری که دچار مشکل شده اند، در صورت امکان دولت منابع لازم را اختصاص دهد، ادامه داد: پیشنهاد دیگر این بود که بانک مرکزی با اهرم خطوط اعتباری اختصاصی مشکل سپرده گذاران کوچک را حل کند.

نماینده مردم اردکان در مجلس با اعلام اینکه شکایات از موسسات اعتباری سراسر کشور در محکمه ویژه‌ای در تهران تمرکز یافته است، اضافه کرد: تصمیم‌گیری درباره چگونگی بازپرداخت تسهیلات و سود سپرده‌ها خصوصا سپرده‌گذاران کوچک موکول به نظر سران سه قوه شده است.

عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار از احتمال سرگیری تعیین تکلیف سپرده‌های بالای دویست میلیونی فرشتگان بعد از رفع مشکل پیش آمده خبر داد و گفت: در جلسه اخیر این شورا رئیس کل بانک مرکزی این مسئله را محتمل دانست.تسنیم

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :