به گزارش شوش ۲۴، سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان شوش گفت: با توجه به ظرفیت‌های مناسب این شهرستان در زمینه‌های کشاورزی، گردشگری، صنعتی، باید اشتغال زایی روستایی بر ۸ اساس نياز و پتانسيل‌های هر روستا باشد.

رقیه محمودی سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: موضوع اشتغال به ويژه اشتغال روستايي يکی از دغدغه‌های مهم مسئولان و دولت بوده و بايد در اين راستا تمامی امکانات و زمينه‌ها را براي جوانان فراهم شود.

وی گفت: با توجه به ظرفیت‌های مناسب شهرستان شوش در زمینه‌های کشاورزی، گردشگری و صنعتی باید تمام دستگاه‌های اجرایی تا حد توان نسبت به رفع مشکل اشتغال جوانان روستايی با توجه به پتانسيل موجود در هر روستا تلاش کنند.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شوش به برگزاری کارگاه‌های حرفه‌آموزی و مهارت پرورش قارچ در روستاهای شهرستان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در جهت توانمندسازی روستاها و ایجاد اشتغال پایدار و همچنین جلوگیری از مهاجرت به شهر این کارگاه‌‌ها در روستای این شهرستان برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: در راستای تولید شغل در شهرستان شوش در نخستین گام آموزش جوانان به صورت رایگان در مناطق روستایی بوده تا متناسب با ظرفیت هر روستا یک کارگاه تولیدی در آن راه اندازی شود.

محمودی تصریح کرد: از روستائیان و دهیاران درخواست شده تا متناسب با ظرفیت هر روستا، حداقل یک طرح تولیدی و اشتغالزایی معرفی کنند.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارگاه‌های اشتغالزایی کسب و کار را در مناطق روستایی رونق بخشیده و فعالیت‌های اقتصادی را توسعه می‌دهند.

وی موضوع آموزش را مهم ترین عامل موثر در رشد اشتغال دانست و بیان کرد : اغلب افراد بیکار این شهرستان فارغ التحصیلان رشته‌های غیرفنی بالاخص رشته‌های انسانی و تجربی هستند.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شوش به فعالیت‌های بانوان در امور تعاون اشاره نمود و افزود: استقبال بانوان از طرح‌های تعاونی در شهرستان بسیار بالاست بطوری که بیش از ۱۰ تعاونی تولید پوشاک بانوان فعالیت دارند که در راستای حمایت از این تعاونی‌ها با آموزش‌و‌پرورش، شرکت‌ها و کارخانجات منطقه صحبت‌های انجام شده تا پوشاک مورد نیاز کارکنان خود را از تعاونی‌های بانوان شوش تامین کنند.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :