به گزارش شوش ۲۴، ایرج توحیدی پور اظهار داشت: ۴ سایت bts جدید در محل یادمان شهدای فتح المبین، روستای خلف مسلم، سید عبدالله و بدرالوان در سال گذشته نصب و راه‌اندازی شده است.

وی گفت: کابل‌کشی فیبر نوری جهت ۱۲ سایت bts تلفن همراه و برگرداندن آنها از رادیو به لاین در سطح شهرستان‌‌شوش صورت گرفته است.

توحیدی پور به ارتقاء ۹ سایت bts همراه اول از ۲G به ۳G اشاره کرد و افزود: ۱۲ سایت bts همراه اول نیز به ۴G ارتقاء داده شده است.

رئیس اداره مخابرات شوش اظهار کرد: در سه مرکز پرظرفیت شهری و ۲۳ مرکز کم ظرفیت روستایی، توسعه تجهیزات اینترنت پرسرعت نسل جدید انجام شده است.

توحیدی‌پور افزود: به منظور فراهم کردن امکان واگذاری اینترنت پرسرعت به مشترکان کلیه خطوط تلفن PCM Access برگردان و جمع‌آوری شده است.

وی گفت: جهت دسترسی به پهنای باند بیشتر و به منظور مدیریت شبکه و تامین ارتباط مطلوب‌تر trancmation fiberhom در مرکز ترانزیت این شهرستان نصب و راه‌اندازی شده است.

رئیس اداره مخابرات شوش ادامه داد: با توجه به راه‌اندازی اینترنت پرسرعت تلفن همراه در شهرهای؛ شاوور، الوان و حر در سال گذشته، در آینده نزدیک نیز این سرویس در شهر فتح المبین راه اندازی خواهد شد.

نصب و راه‌اندازی دیزل ژنراتور مرکز تلفن بخش شاوور

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از قطع شدن پوشش تلفن همراه در زمان قطعی برق در بخش شاوور، دیزل ژنراتور مرکز تلفن شاوور”مسلم‌بن‌عقیل” نصب و راه‌اندازی شده است.

توحیدی‌پور گفت: با نصب و راه‌اندازی این دیزل ژنراتور در مرکز تلفن بخش شاوور دیگر در زمان قطع برق مشکلی برای خطوط تلفن ثابت و همراه منطقه پیش نخواهد آمد وارتباط آنها قطع نمی شود

رئیس اداره مخابرات شوش افزود: بیش از ۱۲ سایت BTS در شهر شاوور، الوان و روستاهای این منطقه وجود دارد که این مناطق را تحت پوشش قرار می‌دهند.

پرداخت غیر حضوری قبوض تلفن

وی بیان کرد: جهت تسهیل در پرداخت غیرحضوری صورتحساب تلفن سامانه ۲۰۰۰ راه‌اندازی شده و شهروندان می‌توانند از طریق این سامانه قبوض خود را پرداخت نمایند.

رئیس اداره مخابرات شهرستان شوش‌ یادآورشد: در سال ۹۵ بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ پورت دیتا و بیش از هفتصد و ۶۰ خط اشتراک تلفن ثابت واگذار شده است.

توحیدی‌پور گفت: در حال حاضر بیش از ۵۴ هزار مشترک تلفن همراه ( دائمی و اعتباری) و ۳۸ هزار مشترک تلفن ثابت و بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ مشترک ADSL فعال، با سه مرکز پرظرفیت شهری، ۲۳ مرکز کم ظرفیت و ۳۲ دفتر ICT روستایی در شهرستان شوش وجود دارد.

پروژه‌های در دست اقدام مخابرات در سال‌جاری

رئیس اداره مخابرات شوش به برخی از پروژه‌ها و برنامه‌های در دست اقدام این اداره در سال‌جاری اشاره نمود‌و‌افزود:‌ تصویب و اجرای پروژه FTTH ( واگذاری فیبر نوری به مجتمع‌های مسکونی، اداری، تجاری و منزل)، توسعه پورت‌های دیتا در سطح مراکز شهری و روستایی، ایجاد امکانات فنی جدید جهت واگذاری تلفن در مناطق شهری و روستایی، ارتقاء کیفیت اینترنت پر‌سرعت بر بستر تلفن ثابت و تلفن همراه، ارتقاء سایت‌های BTS شهرهای تابعه به نسل ۳Gو۴G و پیگیری تکمیل عملیات نصب و راه‌اندازی bts های جدید در دست اقدام است‌.

توحیدی‌پور در پایان خاطر نشان کرد: همشهریان محترم جهت بهره مندی از سرویس ۴G در صورتی که گوشی همراه آنها قابلیت پشتیبانی نسل چهارم را دارد، لازم است نسبت به دریافت سیم کارت جدید ( LTE USIM) از طریق دفاتر خدماتی سطح شهر اقدام کنند.تسنیم

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :