به گزارش شوش۲۴ ، اصطلاح  روابط عمومی که امروزه ما بکار می بریم ترجمه ی کلمه به کلمه اصطلاح انگلیسی Public Relations است .

این اصطلاح که برای اولین بار در شرکت نفت به کار گرفته شد و سازمان ها و دیگر موسسات کشور سال ها پس از شرکت نفت شروع به ایجاد واحدی به نام روابط عمومی در تشکیلات خود نمودند .

در زبان عربی این اصطلاح را به العلاقات العامه ترجمه کرده اند . روابط عمومی به مفهوم یک  حرفه برای نخستین بار در ایالات متحده آمریکا به وجود آمد .

روابط عمومی در هر سازمان ، سامانه برقراری ارتباط موثر ، نزدیک و سازنده ی مدیریت سازمان با دیگر بخش های درونی و بیرونی است .

در عصر ما کیفیت برقراری رابطه با افکار عمومی ، ادارات ، نهاد ها و ارگان ها در پیشرفت یک سازمان نقش تعیین کننده ای بازی می کند .

تقریبا هر سازمانی با افکار عمومی سر و کار دارد و نیاز مند ارایه ی تصویر روشنی از خود نزد آن است ، گونه ای از روابط عمومی را خدمت می گیرد .

یکی از بارزترین تفاوت های روابط عمومی و تبلیغات در برنامه ریزی است بطوری که روابط عمومی برای بلند مدت برنامه ریزی می کند اما تبلیغات در کوتاه ترین زمان ممکن ، دنبال نتیجه است .

در پایان ۲۷ اردی بهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را به تمام همکاران محترم که در این حوزه بدون هیچ چشم داشتی مشغول به فعالیت هستند ، تبریک و تهنیت عرض می کنم و آرزو می کنم که ادارات شهرستان نسبت به دایر نمودن واحد روابط عمومی اقدام کنند .
” خوب بودن هنر ماست .”

قاسم دیناروند
مدیر روابط عمومی
سازمان نظام مهندسی ساختمان شهرستان شوش

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :