به گزارش شوش۲۴ ، بدون شک نمی توان نقش دولت تدبیر و امید را در گسترش استفاده از فضای مجازی و دولت الکترونیک نادیده گرفت .
با پافشاری وزارت ارتباطات امروز شاهد عدم فیلتر شبکه های اجتماعی در ایران عزیزمان هستیم.
شبکه های اجتماعی امروز در تمام دنیا نقش تعیین کننده ای در سرنوشت ملت ها بازی می کنند .

یادمان نرود که بهار عربی که از تونس و با خودسوزی یک دست فروش آغاز شد ، چگونه و با چه سرعتی توسط شبکه ی اجتماعی فیس بوک به انقلابی در مصر تبدیل شد .

امروز نیز در آستانه ی دو انتخاب سرنوشت ساز در ایران اسلامی شاهد گسترش استفاده کاندیدا های محترم و طرفداران شان از این شبکه های اجتماعی هستیم .

نباید فراموش کنیم که هر نوع تکنولوژی در کنار خوبی هایی که دارد در صورت عدم استفاده درست و مطلوب امکان تبدیل شدنش به تهدید نیز وجود دارد .

حال با توجه به شرایط موجود می طلبد که کاندیدا های محترم به نکاتی کلیدی در استفاده از این شبکه های اجتماعی توجه کنند و در بکار بستن آنها اهتمام ویژه ای به خرج دهند .

کاندیدا های محترم می بایست برای کمپین های خود در فضای مجازی ، مرامنامه ای نگاشته و بصورت کاملا رسمی شخصی خبره ، کاربلد ، دارای علم کافی در این زمینه و موجه را بعنوان مسوول کمپین خود در فضای مجازی معرفی نمایند .

آگاهی این شخص به علومی هم چون نویسندگی ، قوانین رایج مملکت در فضای مجازی ، قدرت بیان و گفت مان ، آشنا به زبان و نگارش فارسی و در صورت لزوم سایر زبان ها و گویش ها ، صبور و شناخته شده ، دارای دَرک بالا از شرایط موجودِ حاکم بر حوزه ی انتخابیه و قوانین انتخابات و شرح وظایف نوع انتخاباتی که گروه ( کمپین) برای آن تشکیل شده و شناخت کافی از علم رایج جامعه شناسی ، الزامی است .

فقط در صورت انتخاب چنین اشخاصی است که کاندیدا های محترم می توانند امیدوار باشند که بیشترین جذب را در فضای مجازی به خود اختصاص خواهند داد و اگر خلاف موارد بیان شده اتفاق بیفتد این کاندیدا ها با ریزش آرا در اقشار مختلف جامعه روبرو خواهند شد .

کاندیدای محترم ؛ زمان آن رسیده که از تمام پتانسیل های موجود برای حضور حداکثری ملت شریف ایران در انتخابات های پیش رو که اتفاقا مد نظر مقام عظمای رهبری نیز می باشد ، استفاده کنیم .

من آنچه شرط بلاغست با تو گفتم

تو خواه از سخنم پند گير و خواه ملال

یادداشت: قاسم دیناروند (آریابان)

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :